Naši senioři získali sedm medailí na Mezinárodní sportovní olympiádě U3V

23. 9. 2022

Technická univerzita ve Zvolenu letos uspořádala 11. ročník Mezinárodní sportovní olympiády univerzit třetího věku. Účastnili se jí i posluchači Univerzity třetího věku MENDELU, kteří navštěvují její pobočku v Bruntále, a v silné konkurenci vybojovali sedm medailí.

Na sportovní olympiádu do Zvolena se vydala skupina osmi posluchačů Univerzity třetího věku MENDELU (U3V MENDELU) ve dnech 15.- 17. 9. 2022. Hned od začátku bylo jejich cílem bylo vydat ze sebe to nejlepší a uspět v soutěžích, kterých se letos účastnili reprezentanti z celkem 5 zemí – z Litvy, Turecka, Maďarska, Česka a Slovenska.

Po slavnostním zahájení olympiády se soutěžící nejprve rozehřáli při zumbě. Pak vypukly samotné soutěžní disciplíny – střelba ze vzduchovky, stolní tenis, ale především soutěž Všestranný olympionik. Ta měla prověřit celkové sportovní dovednosti účastníků a zahrnovala hody šipkami, kruhy, míčem, kopy míčem do branky a střelba míčkem do malé branky. Po ukončení pokračovala soutěž v páce – armwresling. Za každou disciplínu získávali soutěžící body, které se ve finále sčítaly. Při večerním vyhodnocení čekalo na naše sportovce velice milé překvapení – získali 6 medailí! Následující večeře a taneční večírek tak byli opravdu zaslouženou odměnou.

Olympiádu uzavírala bowlingová hra, o kterou byl mezi seniory skutečně velký zájem. Do hry se zapojilo celkem 8 družstev po 6 hráčích, kteří reprezentovali jednotlivé státy. Družstvo MENDELU se s velkým bodovým náskokem umístilo na krásném 1. místě.

„Z olympiády jsme odjížděli s velkou radostí a přáním zúčastnit se příští rok dalšího ročníku,“ řekla Marta Rozprýmová, posluchačka U3V MENDELU, a přidala poděkování: „Děkujeme naší alma mater za finanční podporu a doufáme, že jste na nás pyšní.“