Mezigenerační univerzita MENDELU

Mezigenerační univerzita vznikla na Institutu celoživotního vzdělávání jako unikátní pilotní projekt, který dává seniorům a jejich vnoučatům příležitost trávit spolu více volného času a učit se nejen společně, ale i od sebe navzájem.

Hlavními cíli mezigeneračního vzdělávání jsou podpora pozitivních vztahů mezi prarodiči a vnoučaty, zlepšování sociální soudržnosti a snižování mezigenerační propasti.

Autorky projektu získaly v roce 2019 prestižní Cenu rektorky za významný příspěvek k rozvoji občanské společnosti. Mezigenerační univerzita běží od roku 2019 a má už své první absolventy.

Chod Mezigenerační univerzity MENDELU od roku 2019 pravidelně podporuje Magistrát města Brna dotačními programy z oblasti rodinné politiky. 

Přihlašování na nový akademický rok 2024/2025 (začátek říjen 2025) bude probíhat od 7. května 2024 9.00 hod. Kompletní nabídka bude zveřejněna nejpozději od 1. května 2024. Přihlásit se můžete elektronickou přihláškou na odkazech níže.

Momentky z MGU

.

Podívejte se, co všechno mohou prarodiče se svými vnoučaty zažít na naší Mezigenerační univerzitě. Vyráží spolu ven poznávat tajemství přírody, zkouší si v univerzitních laboratořích vyrobit čerstvý sýr nebo si v kreativní dílně vyrábí z nepotřebných materiálů různé dekorace.