Prázdninová mezigenerační univerzita (2024/2025)

Mezigenerační prázdninová univerzita je určena pro prarodiče a jejich vnoučata ve věku 7 – 12 let. Každý senior může do programu přihlásit jedno vnouče. Program je rozdělen na 4 setkání, která mají formu workshopů a terénních cvičení. Prarodiče a děti se budou vzdělávat společně a hravou formou tak, aby si mohli vše prohlédnout nebo vyzkoušet na vlastní oči a ruce. Prázdninová univerzita se bude konat ve spolupráci s VIDA! Science centrem.

Přihlašování na letošní Prázdninovou mezigenerační univerzitu bude probíhat od 7. května 2024 9.00 hod.

Organizace studia

 • Prázdninová mezigenerační univerzita bude probíhat 26. – 29. 8. 2024, vždy v čase 9.00 – 13.00 hod.
 • Program:
  • 26. 8. 2024 Výroba čerstvého sýra (laboratoře Agronomické fakulty) – v laboratoři si ukážeme, jak lze vyrobit jednoduchý rychlý sýr (a to v domácích podmínkách). Povíme si také, jaké druhy sýrů najdete v obchodech a na jaké údaje se na jejich obale zaměřit. Účastníky čeká také ochutnávka výrobků, které si budou moci odnést i domů. A protože bude léto v plném proudu vyrobí si účastníci v závěru kurzu také vlastní zmrzlinu.
  • 27. 8. 2024 Co vše najdeme v lese  (Školní lesní podnik Masarykův les) – program účastníky zavede do lesa, kde budou hravou formou odhalovat různá tajemství lesa a života v něm.
  • 28. 8. 2024 Srdce a neživá příroda (Vida! Science centrum): V rámci prvního tématu se účastníci se seznámí se základními informacemi o lidském srdci a budou mít jedinečnou příležitost prakticky zkoumat jeho strukturu pomocí pitvy vepřového srdce. Tato zážitková aktivita nejen poskytne účastníkům přímý pohled do nitra srdce, ale také jim pomůže lépe porozumět jeho klíčovému významu pro fungování lidského těla. V rímci druhého tématu se účastníci připojí k programu o nerostech a horninách, kde se dozví o jejich původu, vlastnostech a významu po celém světě. Na konci si každý účastník vytvoří svůj vlastní krystal, aby si odnesl kousek přírodního divu domů.
  • 29. 8. 2024 Bastlírna a modré dílničky (Vida! Science centrum): V rámci prvního tématu se účastníci podívají do kreativní dílny, kde si budou moci vytvořit svou vlastní lodičku s pohonem. Po dokončení budou mít příležitost ji společně s ostatními lodičkami pustit na vodě a sledovat, jak pluje. Druhé téma nás zavede do „Modrých dílen“, kde mohou účastníci objevovat kouzlo modré barvy prostřednictvím zábavných pokusů a kreativních aktivit. Na závěr si každý účastník vytvoří svůj vlastní obrázek pomocí modrotisku, který si bude moct odnést jako unikátní suvenýr.
 • Poplatek za mezigenerační program je 680 Kč na osobu.  Za seniora a dítě tedy celkem 1360 Kč.
 • Kapacita programu je omezena.

Prohlédněte si fotografie z loňské Prázdninové mezigenerační univerzity.

(nutné z důvodu zápisu do universitního systému)

Prohlašuji, že mnou uvedené údaje v tomto registračním formuláři do kurzu Univerzity třetího věku Mendelovy univerzity v Brně jsou správné a pravdivé. *
Potvrzuji, že jsem se seznámil s Informací o zpracování osobních údajů pro posluchače kurzu U3V MENDELU a MGU MENDELU.  *