Španělština pro pokročilé začátečníky

11. 7. 2018 -

Španělština pro pokročilé začátečníky

Kurz španělštiny pro pokročilé začátečníky navazuje na znalosti probírané v lekcích 0-3 učebnice Nuevo Español en Marcha 1  a klade důraz na rozvoj všech čtyř jazykových dovedností (poslech, čtení, psaní, mluvení), přičemž zajišťuje důkladné studium základních gramatických struktur a jejich následné procvičení a upevnění, osvojení slovní zásoby z různých oblastí a její využití pro rozvíjení schopnosti mluvit a komunikovat, na kterou je celý kurz obzvláště zaměřen.
Kurz je určen pro pracující i studenty,  kteří se již se španělšinou setkali a mají alespoň velmi základní znalosti.

Studenti si prohloubí slovní zásobu a gramatiku, což jim umožní vyřešit jednoduché problémy a situace, které mohou nastat při pobytu ve Španělsku nebo v ostatních španělsky mluvících zemích. Absolventi tohoto kurzu získají  znalosti, na které navazuje kurz pro mírně pokročilé.

1. Opakování probrané gramatiky, slovní zásoby a konverzačních témat Unidades 0-3

2. Povolání, denní aktivity, dny v týdnu  (unidad 3)

3. Dům, byt, vybavení domu; v hotelu; číslovky řadové 1-10, sloveso hay (haber)

4. Předpřítomný čas – Pretérito Perfecto (není v učebnici)
5. Restaurace, jídlo; jídlo ve Španělsku a Latinské Americe; Recepty

6. Nepravidelná slovesa přítomného času; slovesa „být“ : SER x ESTAR x HABER (HAY)
7. Sloveso GUSTAR; volný čas
8. Základy rozkazovacího způsobu kladného

Studijní materiál: Nuevo Español en Marcha 1 (libro del alumno + cuaderno de ejercicios) – od lekce 3 (respektive od části 3B)

Kurz španělštiny pro pokročilé začátečníky je primárně navržen na 2 semestry a to 1 x 2 hodiny týdně. Celkem je to 50 hodin výuky (1 vyučovací hodina = 45 minut).

V případě zájmu je možné absolvovat pouze jeden semestr - zimní (24 hodin výuky) i letní (26 hodin výuky).

Kurz navštěvuje max. 12 účastníků.

Výstup kurzu

Po absolvování získá účastník osvědčení ICV Mendelovy univerzity a to v příslušném rozsahu hodin, které absolvuje. Podmínkou je  však účast na 60 % výuky.

Termín kurzu

Začátek kurzu v letním semestru: únor 2019

Den a čas kurzu: Úterý 16:30 - 18:00

PRO ZJIŠTĚNÍ VAŠÍ ÚROVNĚ JAZYKA SI LEKTOR PŘIPRAVIL VSTUPNÍ TEST

V případě zájmu vyplňte přihlášku (viz. níže)

Kurz bude otevřen pouze v případě dostatečného počtu přihlášek.

Výuka probíhá v sídle ICV MENDELU (budova E), Zemědělská 5, Brno

Kurz je možné zaplatit buď v plné výši na začátku, tj. za oba semestry a nebo platbu provést pro každý semestr zvlášť. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

2 semestry

Pro studenty a zaměstnance MENDELU 6 % sleva - 3 900 Kč

1 semestr

Pro studenty a zaměstnance MENDELU 6 % sleva - 2 050 Kč