Práce s žákem s poruchou autistického spektra v kontextu školního prostředí

Kurz je určen pro pedagogické pracovníky, kteří ve vyučování pracují s žáky s poruchou autistického spektra a chtějí si prohloubit svoji kvalifikaci v této oblasti. Kurz je koncipován prakticky, s nácvikem konkrétních situací, ukázek, výměnou zkušeností z praxe a rozebíráním kazuistik.

Cílem kurzu je prohloubení odborné kvalifikace pedagogických pracovníků v oblasti asistence u žáků s poruchou autistického spektra. Absolvováním kurzu si rozšíří a obohatí dosavadní vědomosti, dovednosti a zkušenosti v oblasti práce se žáky s PAS, což umožní kvalitnější integraci těchto žáků do vzdělávání.

Pro koho je kurz určen

Kurz je určen pro pedagogické pracovníky, kteří ve vyučování pracují s žáky s poruchou autistického spektra. Jedná se tedy především o učitele MŠ, ZŠ, SŠ, gymnázií, VOŠ, asistenty pedagoga a speciální pedagogy.

• poruchy autistického spektra – triáda diagnostických kritérií
  • asistent pedagoga pracující se žákem s PAS – možné bariéry a rizika práce s žákem
  • základní postupy při podpoře funkční komunikace u neverbálních dětí
  • rozvoj sociálních a komunikačních dovedností u žáků s PAS
  • jednotlivé deníky vedené asistentem pedagoga
  • specifika smyslového vnímání
  • řešení krizových situací s žáky s PAS, nevhodné chování

Kurz bude veden nejen teoreticky, ale i prakticky – s praktickými nácviky a ukázkami, využitím edukačních videí, rozebíráním kazuistik, výměnou zkušeností z praxe, ukázkou pomůcek, diskuzí k jednotlivým tématům.

Lektor

PhDr. Lenka Venterová, Ph.D. – vystudovala doktorské studium v oboru pedagogika na UTB ve Zlíně. Svoje znalosti uplatňuje a nadále rozšiřuje v odborném sociálním poradenství pro zdravotně postižené a v sociálně-terapeutické práci s dětmi s PAS a přidruženými diagnózami. V současné době je frekventantem výcviku krizové intervence, odborným  garantem Studia pro asistenty pedagoga na ICV MENDELU a lektorkou pedagogických a sociálních pracovníků v tématu dětí s „jinakostí“.

2denní kurz (16 vyučovacích hodin)

Termín kurzu

rok 2024 (bude upřesněno)

Podmínky účasti

• vyplnění a odeslání přihlášky
  • úhrada účastnického poplatku

Výstup

Kromě získaných znalostí účastníci obdrží Osvědčení o absolvování programu CŽV.

Ing. Magdalena Hábová, Ph.D.
Oddlěení dalšího odborného vzdělávání (ICV)

* Nezbytné údaje k vystavení osvědčení.

*nezbytné údaje k odeslání přihlášky

Souhlasím se zasíláním aktuální nabídky kurzů ICV na e-mail

Souhlasím s obchodními podmínkami ICV MENDELU v Brně

*Souhlas je nezbytný pro odeslání přihlášky