EEG biofeedback


ikona_eeg biofeedbackEEG biofeedback, také nazývaný neurofeedback, je tréninková metoda, která člověku umožňuje pomocí zpětné vazby počítače měnit fungování mozku. Velmi zjednodušeně řečeno je EEG biofeedback zrcadlem pro mozek. Mozkové vlny klientů jsou snímány elektrodami EEG přístrojem. Ten je posílá do počítače, který je zpracuje a promítne na monitor videohru. Mozek se díky této zpětné vazbě začne uvědomovat svůj stav a vlastní fungování, tím tak získává motivaci zkoušet nové způsoby fungování. My mozku neříkáme, co má dělat, jen mu dáváme informace a je na něm, jak si s těmito informacemi poradí. Díky tomu se učí a rozvíjí. Tento způsob práce – tréninku, vede k lepšímu „wellbeing“, zvládání života na mnoha úrovních.

Pro koho je tato metoda určená?

V podstatě pro všechny, kteří by rádi zmírnili anebo se zbavili nepříjemných obtíží, např. poruchy spánkustresmigrényporuchy pozornostiporuchy učení. Je také ale určen pro ty, kteří by rádi objevili a rozvíjeli svůj potenciál a zapracovali na svém výkonu.   

Jak vše probíhá?

Trénink probíhá formou tzv. bipolárního zapojení a vychází z protokolů institutu EEGinfo Sue a Sigfrieda Othmerových v Kalifornii. 

Specifikum tohoto způsobu trénování je umístění ne jedné, ale dvou snímacích elektrod na hlavu. S mozkem je takto zacházeno v logice toho, jak funguje, tedy jako provázaná síť vzájemně komunikujících neuronů. Rozehráváme komunikaci mezi oběma místy, jemně narušujeme zaběhlý způsob komunikace a tím podporujeme vznik nových komunikačních vzorců.

Jde o pravidelná setkávání 1 – 2x týdně. Jedno sezení trvá přibližně 45 minut a je třeba minimálně 20 opakování, aby měla požadovaná změna dlouhodobý účinek. 

  • Úvodní setkání – rozhovor, zmapování klientovy situace a vytyčení záměru tréninku.
  • Trénink formou bipolárního zapojení – tedy dvě snímací elektrody na hlavě a jedna na uchu. Trénink je bezbolestný a neinvazivní. Nic se do klienta nevysílá, pouze se snímají informace o tom, jak mozek funguje a tyto informace mu vracíme zpátky. 
  • Pravidelné zpětné vazby pro optimální nastavení tréninku a mapování změn porobíhají průběžně, v případě potřeby dochází k úpravě tréninkového plánu.

Pro studenty a zaměstnance MENDELU je EEG biofeedback ZDARMA!

Prohlédněte si krátké ilustrační video zde.

Ceník služby

 

studenti

zaměstnanci MENDELU

veřejnost
vstupní sezení zdarma zdarma
20 sezení zdarma 4800 Kč vč. DPH
+10 sezení zdarma 2500 Kč vč. DPH

 


Mgr. Blanka Piorecká
EEG biofeedback terapeutka
email: blanka.piorecka@mendelu.cz
telefon: 545 132 079, 775 264 012
pracovna: budova E, 1. patro vlevo


Studentka

Chcete
studovat
na ICV MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět: