S lesníkem do lesa II.

Kurz s podtitulem Od organismu k ekosystému je zaměřen na poznávání lesa, jak v rámci teoretického výkladu, tak v rámci terénních cvičení, které jsou tvořeny komentovanými procházkami. Teoretická přednáška se zaměří na les jako specifický soubor ekosystemů (geobiocenóz) jejichž součástí je živá i neživá příroda ve své jedinečnosti. Terénní cvičení budou organizovány formou komentovaných vycházek do lesů Mendelovy univerzity, které spravuje Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny. V rámci terénních cvičení budou posluchači seznámeni s specifickými vztahy organizmů (rostlin a živočichů) v geobiocenozách na trasách v sokolnické oboře, Babice-Adamov, Útěchov-Bílovice, Jedovnice -Křtiny. Konkrétní místa komentovaných procházek i organizační informace naleznete níže.

Organizace studia

• Forma výuky: prezenční + terénní cvičení (komentované procházky)
  • Rozsah: 1* 150 minut přednáška + 4* 300 minut (terénní cvičení)
  • Termín a místo:
    • přednáška 02. 05. 2024 v čase 13.00 – 15.30 hod. v učebně E 01 (Institut celoživotního vzdělávání MENDELU, Zemědělská 5, Brno)
    • terénní cvičení 09. 05.; 16. 05.; 23. 05.; 30. 05. 2024 v dopoledních hodinách (cca 9.00 hod. – 13.00 hod.), místo dle instrukcí níže (účastníkům budou připraveny v tištěné podobě také konkrétní organizační informace pro jednotlivá terénní cvičení)
  • Cena za semestr: 850 Kč
  • Program a konkrétní organizační informace naleznete ZDE.

Přihlášení na kurz – Kapacita kurzu je již naplněna.

Kapacita kurzu naplněna.