Prázdninová mezigenerační univerzita v reportáži ČRo

19. 8. 2021
Tento týden probíhala prázdninová mezigenerační univerzita, na které si  prarodiče se svými vnoučaty zkusili vyrobit např. domácí sýr, nebo jak dál využít stará trička. Mohli si tak spolu strávit více volného času a zároveň si zpestřit svůj prázdninový program. Téma zaujalo i Český rozhlas Brno, který u nás natáčel reportáž.

Na 10 dvojic seniorů a jejich vnoučat čekal během třídenního setkání Mezigenerační univerzity pestrý program. V kreativní dílně, zaměřené na téma recyklace, si např. ze starého trička vyráběli batůžky nebo si zdobili si skleničky od jogurtu. Do těch si následující den vyrobili v laboratořích domácí sýr. Poslední den vyrazili ven poznávat tajemství lesa a život v něm.  Vzdělávání na Mezigenerační univerzitě bude pokračovat i po prázdninách, kdy spustíme dva vzdělávací programy.

O prázdninovém mezigenerační univerzitě natočil reportáž Český rozhlas Brno, kterou si můžete poslechnout v pořadu Vysíláme Vesele i Vážně v čase 15:20.