Základy AI pro VŠ učitele

Workshop pro vysokoškolské učitele, kteří se nebojí digitálních technologií, zejména umělé inteligence (AI). Představíme si, co to je AI, jak funguje a k čemu nám může být užitečná. Upozorníme i na možná rizika a jejich předcházení. Ukážeme si, co je promptování a jak funguje. Na praktických příkladech i vlastních nápadech si vše vyzkoušíme a budeme své nápady sdílet.

• absolventi workshopu budou:
  • rozumět tomu, co je AI, jak funguje a jaké jsou možnosti jejího uplatnění ve VŠ výuce,
  • znát základní rizika využití AI a možnosti, jak jim předcházet,
  • schopni zadat základní i pokročilejší prompty pro účely vlastní výuky a adekvátně pracovat s jejich výstupy.

akademičtí pracovníci a studenti doktorského studia MENDELU

Lektor

PhDr. Tomáš Langer
Absolvoval andragogiku a pers. řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, obory sociologie a andragogika na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, dále Certifikovaný kurz lektorů vzdělávání dospělých a Certifikovaný kurz manažerů vzdělávání dospělých. V současnosti je lektorem a konzultantem firemního vzdělávání, dále lektorem na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, šéfredaktorem časopisu Firemní vzdělávání a expertem Evropské platformy pro vzdělávání dospělých EPALE. Je autorizovaným zástupcem pro zkoušky z profesní kvalifikace Lektor/lektorka dalšího vzdělávání a Manažer/manažerka dalšího vzdělávání. Lektoruje kurzy převážně v oblasti lektorských a prezentačních dovedností, přednáší na konferencích a publikuje odborné články v časopisech.

Termín konání

27. listopadu 2024, od 9 hod.

Rozsah

4 vyučovací hodiny + 1 hodina konzultací pro účastníky

prostory Institutu celoživotního vzdělávání MENDELU, Zemědělská 5, Brno

Cena

Účast je pro zaměstnance a studenty doktorského studia MENDELU zdarma. Příprava a realizace workshopu je financovaná z projektu Národního plánu obnovy pro oblast VŠ (2022-2024).

Podmínky účasti

• vyplnění a zaslání přihlášky
  • uzávěrka přihlášek – do 20. 11. 2024, případně do naplnění max. kapacity

Ing. Šárka Moravcová