Mezinárodní setkání univerzit třetího věku

10. 9. 2019
Institut celoživotního vzdělávání hostil ve dnech 4.-6. 9. 2019 setkání univerzit třetího věku z pěti zemí.

Setkání je součástí projektu IDEMASAP 50+, kterého se účastní univerzity třetího věku z České republiky, Slovenska, Polska, Portugalska a Španělska. Skupinu 50 seniorů slavnostně přivítali rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová a ředitel Institutu celoživotního vzdělávání Petr Adamec. Poté na hosty čekal bohatý program – prohlídka Univerzity třetího věku, Botanické zahrady a arboreta, návštěva potravinářských poloprovozů MENDELU a oblíbené tvořivé workshopy.  Součástí programu bylo i setkání lektorů rukodělných workshopů ze zúčastněných univerzit třetího věku, kteří tak mohli sdílet své zkušenosti s organizací těchto workshopů. Samotní senioři na setkání nejvíce ocenili možnost rozšířit si své vědomosti, procvičit jazykové znalosti a poznat nové přátele.