MENDELU přechází plně na distanční výuku

9. 10. 2020
Mendelova univerzita v Brně od pondělí 12. října přechází plně na online formu výuky. Vyplývá to z aktuálního usnesení vlády, která se tímto způsobem snaží zabránit dalšímu nekontrolovanému šíření nového typu koronaviru.

Na MENDELU od pondělí 12. 10. začíná platit červená barva univerzitního semaforu. Škola tak v podstatě přechází do režimu, v jakém fungovala už na jaře. Areál se pro veřejnost uzavírá. Osobní přítomnost studentů na výuce při studiu na vysoké škole a účastníků kurzů celoživotního vzdělávání tak není možná.

Již podruhé v tomto roce jsou univerzity nuceny kompletně přejít na distanční výuku. Mendelova univerzita obstála na jaře, obstojí i teď. Společnými silami musíme přispět ke zpomalení šíření nákazy. Všechny nás čeká velmi těžké období, ale společně to znovu zvládneme,“ uvedla rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Na změně barvy univerzitního semaforu se dnes dohodl krizový štáb školy. Rektorka MENDELU zakazuje zahraniční cesty, pozastaveno je až na výjimečné případy přijímání zahraničních zaměstnanců a studentů. Porady se mohou konat pouze online. Některé činnosti, kterým to charakter práce umožňuje, mohou přejít na režim home office. Musí být ale zajištěn chod univerzity.

Omezení provozu Studijního oddělení ICV

Po dobu uzavření areálu univerzity mohou studenti vyřizovat studijní záležitosti telefonicky nebo emailem. Osobní návštěvy jsou možné pouze v neodkladných záležitostech po předchozí domluvě a při dodržování všech opatření (roušky, desinfekce, rozestupy). Připomínáme, že elektronické potvrzení o studiu si mohou studenti sami vygenerovat v UIS.

Přejeme všem pevné zdraví!