Kvůli pandemii koronaviru na Univerzitě třetího věku neprobíhá od 3. března prezenční výuka. Abychom ale vás, naše posluchače, v této době neochudili o nové znalosti a zajímavé tipy, připravili jsme pro vás tyto speciální www stránky.

V části STUDIUM uvádíme odkazy na videosekvence, odborné i popularizační články či audio- a videoreportáže našich akademiků a odborníků z praxe. Stránku průběžně každý týden aktualizujeme.

V části VOLNÝ ČAS najdete odkazy na zajímavé online kulturní akce, tipy na čtení či kreativní tvoření. Nechybí ani videolekce cvičení, speciálně vytvořené pro seniory, které můžete cvičit v prostředí domova. Právě podpoření a udržení fyzické kondice seniorů považujeme za velmi důležité. Pokles fyzické kondice seniorů v důsledku karantény je jedním ze zásadních témat této skupiny obyvatel, o kterých se příliš nemluví. Chtěli bychom proto apelovat na všechny seniory, aby se snažili využívat různé cesty k tomu, aby si i v období karantény svoji fyzickou kondici udrželi. Třeba právě pomocí zmíněných videolekcí.

Jarní procházky přírodou - připravené ve spulupráci s Arboretem a Audiovizuálním centrem MENDELU