ČLOVĚK A SVĚT

Média, potažmo sociální sítě dnes člověku přináší celou řadu různorodých pohledů na situaci v dnešním světě. Orientovat se tak v dění v různých regionech, potažmo porozumět tomu, jak tento stav ovlivňuje vývoj České republiky je velmi složité. Jednoleté (2 semestry) studium Člověk a svět přináší prostřednictvím odborníků z Fakulty regionálního rozvoje Mendelovy univerzity v Brně řadu aktuálních témat jako je migrační krize a její dopady na Evropu, Arabsko-izraelský konflikt, současné problémy států Latinské Ameriky, aktuální dění na Balkáně a v regionu Blízkého východu, mocenský vzestup Číny nebo konflikt na Ukrajině a jeho dopad na vztahy EU s Ruskem.

Přednášky probíhají ve dvou semestrálních cyklech (říjen až prosinec a únor až květen), a to 1 x týdně.

Poplatek za semestr (10 přednášek) je 680 Kč.

Informační leták ke studiu naleznete ZDE.