ZAHRADA A ZDRAVÍ

Jednoleté (2 semestry) studium Zahrada a zdraví reaguje na velmi diskutované téma zdravého životního stylu a s ním související téma kvality (nezávadnosti) potravin na našich stolech, vč. problematiky označování a falšování potravin. Od genetiky, apetitu a životního stylu, který má vliv na naše zdraví se v přednáškách odborníci Mendelovy univerzity v Brně dostanou až k rozborům jednotlivých druhů potravin – zaměří se například na oblast výroby a kvality těstovin, brambor, pečiva nebo masných výrobků. Stranou nezůstanou ani nápoje jako je pivo, víno a ovocné destiláty. V paletě přednášek nechybí také méně obvyklé součásti lidského jídelníčku, jako jsou včelí produkty, hmyz nebo jedlé květy. Vedle přednášek mají posluchači možnost navštívit Botanickou zahradu a arboretum Mendelovy univerzity v Brně.

Přednášky probíhají ve výukovém období jednotlivých semestrů – zimního a letního  (listopad až únor a únor až květen), a to 1x týdně.

V akademické roce 2020/2021 to bude v pondělí 13.30 - 16.00 hod

Přihlášku pro akademický rok 2020/2021 naleznete ZDE.

Přihlašování bylo spuštěno 1.4. 2020.

Kontaktní osoba: Mgr. Hana Strádalová, hana.stradalova@mendelu.cz

Poplatek za semestr (10 přednášek) je 680 Kč.

Program přednášek:

Akademický rok 2020/2021 - vzorový harmonogram přednášek

Informační leták ke studiu naleznete ZDE.