Pravidla pro vstup do areálu MENDELU (tedy pro veškeré aktivity U3V)

 Prokázání bezinfekčnosti jedním z možných způsobů (OTN - očkování, test nebo nemoc):

  • PCR test ne starší než 7 dní (POZOR - s účinností od 1. 11. 2021 poze 72 hodin)
  • antigenní test ne starší než 72 hodin (POZOR - s účinností od 1. 11. 2021 poze 24 hodin)
  • doklad o očkování, nejdříve však 14 dní po aplikaci druhé dávky
  • potvrzení o prodělaném onemocnění do 180 dnů

 Platí povinnost mít ochranu dýchacích cest s účinností alespoň 94 % (bez výdechového ventilu) dle příslušných norem (např. respirátory FFP2 či KN 95, nanoroušky).


POZOR - Zrušení lekce kurzu Německého jazyka a kurzu Kreativní ateliér dne 26. 10. 2021

Z důvodu nemoci lektorek je  26. 10. 2021 zrušena lekce NJ a lekce Kreativního ateliéru. O náhradní lekci budou přihlášení účastníci informováni e-mailem.


 

Univerzita třetího věku Žilina

Pokud byste se chtěli podívat, jak funguje a co nabízí jedna ze slovenských Univerzit třetího věku, konkrétně na Žilinské univerzitě v Žilině, můžete navšívit YouTube kanál této univerzity. Ke shlédnutí je tu řada zajímavých videí i přednášek. Řada z Vás se účastnila online přednášek jejich cestovatelského cyklu na jaře.

 


 

Slavnostní vyřazení ze studia posluchačů U3V MENDELU a MGU MENDELU

Dne 13. 9. 2021 se v prostorách Auly Mendelovy univerzity v Brně konalo slavnostní vyřazení ze studia posluchačů Univerzity třetího věku MENDELU a Mezigenerační univerzity MENDELU. Jsme velmi rádi, že jsme se v takto slavnostním duchu mohli s našimi posluchači rozloučit, nicméně věříme, že nám zachovají přízeň v některém z dalších studií či kurzů. Fotografie ze slavnostního aktu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii ZDE.


Mezigenerační univerzita jako příklad dobré praxe

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vydalo Sborník dobré praxe v oblasti péče o seniory. Je nám velkou ctí, že naše Mezigenerační univerzita MENDELU byla za Jihomoravský kraj vybrána jako příklad dobré praxe v oblasti mezigeneračních vztahů a dobrovolnictví. Kompletní sborník příkladů dobré praxe naleznete ZDE.


Prázdninová škola aranžování

Jsme velmi rádi, že jsme mohli osobně přivítat první posluchačky zpět na prezenčních kurzech. Ve dnech 13. - 15. 7. proběhly Prázdninové školy aranžování, kde si mohly posluchačky společně s lektorkou Ing. Lenkou Stejskalovou připravit vazby jak z trvanlivých, tak čerstvých řezaných květů. Více fotografií z jejich tvorby naleznete v naší fotogalerii. Pokud Vás kurz zaujal můžete se přihlásit na Kurz aranžování nebo kurz Podzimního aranžování.


 

Fotostřípky ze zákulisí online výuky v letním semestru 2020/2021

V naší fotogalerii Vám přinášíme fotografie z přípravy online výuky, která probíhala v letním semestru 2020/2021. Osmi online kurzů se zůčastnilo více než 300 posluchaček  a posluchačů. Velmi nás těší, že se naše posluchačky a posluchači vydali novými vzdělávacími cestami a úspěšně semestr zvládli. 


 

 

 

 

Studentka

Chcete
studovat
na ICV MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět: