Univerzita třetího věku v době pandemie

Již měsíc pro Vás funguje obnovená webová stránka Univerzita třetího věku v době pandemie. Na této stránce pro Vás připravujeme zajímavé přednášky, semináře či cvičení z oblastí studijních, volnočasových a preventivních. Webovou stránku pravidelně každý měsíc aktualizujeme a právě nyní na ní naleznete zbrusu nové zdroje pro Vaše vzdělávání i zábavu.


Zájem o léčivky roste, lidé chtějí pečovat o své zdraví 

Podle posledních zpráv byl letos zájem o osivo minimálně třikrát větší ve srovnání s minulými léty. Totéž se bude týkat sadby. Bylinami se budou ve větší míře osazovat terasy, balkony i okenní parapety," uvedla Helena Pluháčková z Agronomické fakulty MENDELU. Důvody rostoucího zájmu jsou podle ní návrat k přírodě, pandemie a časové možnosti pěstitelů. „Ostatně jsme národ zahrádkářů," dodává jedním dechem vědkyně. Tento zájem můžeme potvrdit i s ohledem na vysokou účast na online kurz Léčivé, aromatické a kořeninové rostliny, který právě běží na naší Univertzitě třetího věku MENDELU. Celou tiskovou zprávu k tomuto tématu naleznete zde


Magazín pro seniory Povzbuzení

V posledních 14ti týdnech jste měli možnost pravidelně číst elektronický magazín Povzbuzení určený zejména seniorům. Věříme, že byl jeho obsah jak potěšením, tak inspirací. Pokud byste se chtěli k jednotlivým číslům vrátit naleznete je na webových stránkách Senioři v krajích v sekci Soubory ke stažení

Naše Oddělení vzdělávání seniorů do tohoto magazínu pravidelně přispívalo v rámci rubriky Mezigenerační, díky níž jste spolu s vnoučaty mohli zajímavě strávit společný čas nebo se společně vzdělávat. Všechny lekce Mezigenerační univerzity spolu s výukovými videi a pracovními listy naleznete na našich webových stránkách v sekci Mezigenerační univerzita online.


Začalo přihlašování na Univerzitu třetího věku MENDELU

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci bude výuka v letním semestru 2021 U3V MENDELU probíhat výhradně distanční formou.

Od 6. ledna přijímáme přihlášky na nové online kurzy pro seniory. Kurzy budou začínat v polovině února a poběží na YouTube kanálu Univerzity třetího věku MENDELU. Jak probíhá jejich natáčení si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.


Poděkování zdravotníkům

O vánočním čase členky Klubu U3V MENDELU poděkovaly sestřičkám z Fakultní nemocnice u sv. Anny za jejich obětavou péči o COVID pacienty a předaly ručně vyrobené dárky, kterými se snažily zpříjemnit jejich namáhavou a rizikovou práci. Jsme hrdí na to, že máme takové posluchače, kteří dovedou pomoci druhým i v současné době.

Fotografie z předávání 


 

Vážené posluchačky, Vážení posluchači,

od středy 23. září 2020 z rozhodnutí Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje není povolena prezenční forma výuky Univerzity třetího věku MENDELU, a to do odvolání.

Zároveň Vám zdarma nabízíme možnost využít individuální psychologické poradenství v rámci služeb Poradenského a profesního centra.

Můžete s námi řešit:

  • těžkosti spojené s duševním zdravím – úzkosti, deprese, poruchy spánku apod.,
  • partnerské a rodinné problémy,
  • klíčová rozhodnutí a životní křižovatky,
  • nelehké životní situace nebo traumatizující události,
  • podporu ve zvládání období COVID19.

Individuální psychologické poradenství je poskytováno dle předchozí domluvy buď formou osobního kontaktu s psychologem nebo online formou přes počítač.

V případě zájmu kontaktujte Barboru Šímovou na barbora.simova@mendelu.cz nebo na telefonu 778546225.

 

 

 

  

 

 

 

 

Studentka

Chcete
studovat
na ICV MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět: