Přihlašování na nový akademický rok 2022/2023 

Nabídka studií a kurzů pro nový akademický rok 2022/2023 je zveřejněna ZDE. Přihlašování právě probíhá. Naše studia a kurzy jsme obohatili o nová témata a tváře. Zároveň jsme připravili i zbrusu nové kurzu jako například kurz Vše o mléce nebo Člověk a společnost. Významnou proměnou prošlo i naše Základní tříleté studium, které v tuto chvíli představuje ten nejlepší výběr z vědeckých oblastí, kterým se Mendelova univerzita věnuje. Těšíme se na Vás.


Fotostřípky z první lekce kurzů aranžování

Ve fotogalerii ZDE naleznete fotografie z kurzů aranžování, které probíhají právě teď na naší Univerzitě třetího věku. Pokud Vás tvorba zaujme, můžete se přihlásit do jejich pokračování, které bude začínat v květnu. Stačí sledovat naše webové stránky ZDE.


Seniorská představení v kině ART

Rádi bychom Vás informovali, že kino Art bude od začátku března pravidelně pořádat odpolední zlevněné projekce, které jsou určeny především pro seniory. Tyto projekce se budou konat každé úterý a budou hrány vždy 2 filmy se začátky v 15:00 a 15:30. Program kina Art naleznete ZDE.


Přednášky členů Asociace univerzit třetího věku

Rádi bychom Vám v čase mezi studijními semestry nabídli zajímavé přednášky, které můžete sledovat online. Jedná se o sérii přednášek z různých univerzit a vysokých škol České republiky, na nichž také fungují Univerzity třetího věku, které sdružuje Asociace univerzit třetího věku ČR. Odkaz na YouTube kanál Asociace naleznete ZDE. V tuto chvíli je Vám k dispozici 19 přednášek.


 Fotostřípky z výuky Univerzity třetího věku a Mezigenerační univerzity

Ve fotogalerii ZDE naleznete fotografie z výuky Univerzity třetího věku MENDELU, která probíhala v zimním semestru roku 2021 a rovněž fotografie ze setkání Mezigenerační univerzity MENDELU, která probíhala ve stejném období. 


Univerzita třetího věku Žilina

Pokud byste se chtěli podívat, jak funguje a co nabízí jedna ze slovenských Univerzit třetího věku, konkrétně na Žilinské univerzitě v Žilině, můžete navšívit YouTube kanál této univerzity. Ke shlédnutí je tu řada zajímavých videí i přednášek. Řada z Vás se účastnila online přednášek jejich cestovatelského cyklu na jaře.


Mezigenerační univerzita jako příklad dobré praxe

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR vydalo Sborník dobré praxe v oblasti péče o seniory. Je nám velkou ctí, že naše Mezigenerační univerzita MENDELU byla za Jihomoravský kraj vybrána jako příklad dobré praxe v oblasti mezigeneračních vztahů a dobrovolnictví. Kompletní sborník příkladů dobré praxe naleznete ZDE.


 

Studentka

Chcete
studovat
na ICV MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět: