Kariérové poradenství

V rámci kariérního poradenství nabízíme studentům pomoc při volbě povolání, plánování a řízení kariéry, řešení překážek při uskutečnění volby povolání a poradenství při hledání zaměstnání, přípravě na výběrové řízení či pracovní pohovor. Do této oblasti poradenství spadá i spolupráce s různými subjekty zajišťujícími praxe a stáže studentů ve firmách, prezentace zaměstnavatelů, odborníků z praxe o možnostech uplatnění, požadavcích na uchazeče apod., organizace veletrhu pracovních příležitostí a řada dalších aktivit.

Co Vám můžeme nabídnout:

1. Zájemci mohou využít seminářů rozvíjejících jejich pracovní kompetence, například:

• jak napsat profesní životopis či motivační dopis tak, aby zapůsobil na zaměstnavatele,
  • jak se prezentovat u přijímacího pohovoru,
  • assessment centrum "nanečisto" a další.

Více informací v odkaze Semináře a kurzy

2. Během individuální kariérové konzultace lze řešit následující témata:

• problematika rozhodování mezi různými obory/pracovními místy;
  • informace potřebné pro správnou volbu povolání;
  • hledání zaměstnání a orientace na trhu práce;
  • životopis, motivační dopis;
  • příprava na pohovor a jeho průběh;
  • problematika Assessment center a psychologické diagnostiky,
  • sestavení osobnostního profilu, který pomůže odhalit a slabé stránky a najít cestu, jak je rozvinout.

3. Ti z Vás, kteří chtějí aktivně řešit své problémy nebo chtějí dosáhnout vytyčených cílů, mohou využít služeb koučování. V čem Vám může být kouč nápomocný?

• může Vám pomoci najít vlastní cestu řešení, získat nový způsob myšlení a konání, který může zdánlivě nemožné učinit možným, a to jak v oblasti pracovní aktivity, tak v osobním životě,
  • hledání řešení problémů souvisejících se studiem případně pracovních problémů,
  • realizaci nalezených řešení a postupů,
  • sebeorganizaci a sebeřízení,
  • zvyšování osobní kompetentnosti k výkonu svěřené práce.

Komu jsou naše služby určeny a za jakých podmínek:

Všechny aktivity jsou studentům, absolventům a zaměstnancům MENDELU poskytovány zdarma, využívat je mohou též studenti různým způsobem znevýhodnění. Služby jsou také nabízeny zájemcům z řad široké veřejnosti, a to za úplatu 500 Kč za jedno individuální sezení.

Pokud se rozhodnete využít služeb kariérního poradenství, ať už v individuální nebo skupinové formě, přihlaste se pomocí formuláře níže, je potřeba uvést službu, o kterou máte zájem.

V případě dotazů neváhejte napsat na pcentrum@mendelu.cz

Aktuální nabídka:

• Konzultace životopisu/motivačního dopisu
  • Konzultace profilu na LinkedIn
  • Příprava na přijímací pohovor
  • Konzultace kariérního růstu
  • Sestavení osobnostního profilu
  • Koučování

Veškeré služby probíhají individuálně, termín schůzky je na domluvě s poradkyní. Neváhejte nás kontaktovat!

*nezbytné údaje k odeslání přihlášky

Logo OPVV