13. lekce: Léčivé rosliny 1. část

V minulých dvou lekcích jsme se zaměřili na témata připravovaná ve spolupráci s dr. Janem Winklerem, které  byly zaměřené na rostlinnou buňku a následně na ovoce, semínka a oříšky. Nyní se přesuneme k tématu léčivých rostlin. Nyní v podobě základního uvedení do problematiky. Jako již tradičně jsou pro vás připraveny pracovní listy, které můžete vyplnit sami, nebo s vnoučaty či pravnoučaty. V následující lekci přineseme téma výroby čajových směsí. Za spolupráci děkujeme Ing. Blance Kocourkové, CSc.

Ing. Blanka Kocourková, CSc. působí na Mendelově univerzitě v Brně. Dlouhodobě spolupracuje s Univerzitou třetího věku MENDELU a rovněž s Mezigenerační univerzitou MENDELU. Je předsedkyní sdružení PELERO CZ., z.s., které sdružuje pěstitele a zpracovatele léčivých, aromatických a kořeninových rostlin.

Pracovní listy ke stažení

Části rostlin