Mezigenerační program B

Mezigenerační program B je určen pro prarodiče a jejich vnoučata ve věku 9 – 13 let. Každý senior může do programu přihlásit jedno vnouče. Program je rozdělen na 6 setkání, která mají formu terénního cvičení a jsou zaměřena na rostlinou a živočišnou říši, která nás obklopuje. To znamená, že vzdělávání v daných tématech bude probíhat přímo v praxi a účastníci si tak budou moci vše prohlédnout popř. vyzkoušet na vlastní oči a ruce. Lektory terénních cvičení budou odborníci z řad akademických pracovníků MENDELU. Pro každé terénní cvičení budou připravovány nové výukové materiály. Přihlašování bude možné od června 2021, začátek říjen 2021.

Mezigenerační vzdělávací program bude zakončen promocí absolventů.

Témata jednotlivých setkání:

•   9. 10. 2021 Rozdílní a přesto stejní - mezigenerační poznávání hravě (Institut celoživotního vzdělávání MENDELU)
  •   6. 11. 2021 Co všechno lidem poskytuje příroda (Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních vztahů)
  •   4. 12. 2021 Cesta "živého" jogurtu (Agronomická fakulta)
  •   19. 3. 2022 Evropa a my (Provozně ekonomická fakulta)
  •   2. 4. 2022   Stromy kolem nás (Lesnická a dřevařská fakulta)
  •   14. 5. 2022 Tématické zahrady v Lednici II. (Zahradnická fakulta v Lednici)

Změna programu vyhrazena.

Poplatek za mezigenerační program je 1360 Kč na osobu (226 Kč za jedno setkání).  Za seniora a dítě tedy celkem 2720 Kč. Kapacita programu je omezena.