Mezigenerační prázdninová univerzita

 

Mezigenerační prázdninová univerzita je určena pro prarodiče a jejich vnoučata ve věku 8 – 12 let. Každý senior může do programu přihlásit jedno vnouče. Program je rozdělen na 3 setkání, která mají formu workshopu a terénních cvičení. To znamená, že společně se budeme vzdělávat hravě tak, aby si účastníci mohli vše prohlédnout popř. vyzkoušet na vlastní oči a ruce. Lektory prázninové školy budou odborníci z řad akademických pracovníků MENDELU. 

 

Termín: 23. - 25. 8. 2022

Čas: 9.00 - 13.00 hod.

Program: 

  •   23. 8. 2022 Kreativní dílna (Institut celoživotního vzdělávání) - v dílně si společně vyzkoušíte řadu rukodělných aktivit, které spojuje téma udržitelného rozvoje a recyklace. Zužitkujeme materiály, které svůj původní účel již neplní a ukážeme si, jak nám můžou dále sloužit.

  •   24. 8. 2022 Výroba čerstvého sýra (laboratoře Agronomické fakulty) - v laboratoři si ukážeme, jak lze vyrobit jednoduchý rychlý sýr (a tov domácích podmínkách). Povíme si také, jaké druhy sýrů najdete v obchodech a na jaké údaje se na jejich obale zaměřit. Na závěr Vás čeká ochutnávka výrobků, které si budete moci odnést i domů. 

  •   25. 8. 2022 Co vše najdeme v lese  (Školní lesní podnik Masarykův les) - program posledního dne nás zavede do lesa. Hravou formou odhalíme různá tajemství lesa  a přiblížíme si živost v něm.

 Fotografie z loňské Prázdninové mezigenerační univerzity si můžete prohlédnout ZDE

 

Poplatek za mezigenerační program je 680 Kč na osobu .  Za seniora a dítě tedy celkem 1360 Kč. Kapacita programu je omezena.

  

Přihlašovat se můžete  ZDE.

 

Studentka

Chcete
studovat
na ICV MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět: