Mezigenerační prázdninová univerzita

 

Mezigenerační prázdninová univerzita je určena pro prarodiče a jejich vnoučata ve věku 9 – 13 let. Každý senior může do programu přihlásit jedno vnouče. Program je rozdělen na 3 setkání, která mají formu workshopu a terénních cvičení. To znamená, že společně se budeme vzdělávat hravě tak, aby si účastníci mohli vše prohlédnout popř. vyzkoušet na vlastní oči a ruce. Lektory prázninové školy budou odborníci z řad akademických pracovníků MENDELU. 

 

Letošní prázdninová MGU proběhla 17. - 19. 8. 2021. Témata byla následující:

  •   Kreativní dílna (Institut celoživotního vzdělávání) - v dílně si společně vyzkoušíte řadu rukodělných aktivit, které spojuje téma udržitelného rozvoje a recyklace. Zužitkujeme materiály, které svůj původní účel již neplní a ukážeme si, jak nám můžou dále sloužit.

  •   Výroba čerstvého sýra (laboratoře Agronomické fakulty) - v laboratoři si ukážeme, jak lze vyrobit jednoduchý rychlý sýr (a tov domácích podmínkách). Povíme si také, jaké druhy sýrů najdete v obchodech a na jaké údaje se na jejich obale zaměřit. Na závěr Vás čeká ochutnávka výrobků, které si budete moci odnést i domů. 

  •   Co vše najdeme v lese  (Školní lesní podnik Masarykův les) - program posledního dne nás zavede do lesa. Hravou formou odhalíme různá tajemství lesa  a přiblížíme si živost v něm.

 

Fotografie z letošní Prázdninové mezigenerační univerzity si můžete prohlédnout ZDE. Již nyní se těšíme na další ročník!

Studentka

Chcete
studovat
na ICV MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět: