Mezigenerační vzdělávací program B je určen pro prarodiče a jejich vnoučata ve věku 9 – 13 let. Každý senior může do programu přihlásit jedno vnouče. Program je rozdělen na 6 setkání, která mají formu terénního cvičení a jsou zaměřena na rostlinou a živočišnou říši, která nás obklopuje. To znamená, že vzdělávání v daných tématech bude probíhat přímo v praxi a účastníci si tak budou moci vše prohlédnout popř. vyzkoušet na vlastní oči a ruce. Lektory terénních cvičení budou odborníci z řad akademických pracovníků MENDELU.

Lokace pro terénní cvičení byly vybrány v návaznosti na zaměření programu a profilaci MENDELU. Pro každé terénní cvičení budou připravovány nové výukové materiály.

Mezigenerační vzdělávací program započne slavnostním zahájením a bude zakončen promocí absolventů.

Setkání budou probíhat ve výukovém období jednotlivých semestrů (říjen až prosinec a březen až květen), a to 1 x měsíčně, vždy v sobotu v rozsahu 5 výukových hodin.

Termíny a témata jednotlivých setkání :

• 24. 10. 2020  Ekosystémové služby - co všechno lidem poskytuje příroda (Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních vztahů)
  • 21. 11. 2020  Rozdílní a přesto stejní - mezigenerační poznávání hravě (Institut celoživotního vzdělávání MENDELU)
  • 5. 12. 2020    Přínosy evropské integrace napříč generacemi (Provozně ekonomická fakulta)
  • 27. 3. 2021    Cesta "živého" jogurtu (Agronomická fakulta)
  • 24. 4. 2021    Stromy kolem nás (Lesnická a dřevařská fakulta)
  • 29. 5. 2021    Tématické zahrady v Lednici II. (Zahradnická fakulta v Lednici)

Změna programu vyhrazena.

Poplatek za mezigenerační vzdělávací program je 1200 Kč na osobu (200 Kč za jedno setkání).  Za seniora a dítě tedy celkem 2400 Kč.

Kontaktní osoba: Mgr. Kateřina Pevná, e-mail: katerina.pevna@mendelu.cz

Přihlásit se můžete od 1. září ZDE. Kapacita programu je omezena na max. 40 osob (20 seniorů a 20 dětí), o přijetí do programu rozhoduje časové pořadí přihlášených.