Fake news x informace

Chtěli byste zjistit, jak poznat falešné informace v médiích? Fake news, drb, informace, konspirační teorie – co mají společného? Že by ono staré české přísloví „Není šprochu, aby na tom nebylo pravdy trochu“? Naučte se dívat na televizi jinak. Zjistěte, proč zrovna vy máte jiný, anebo úplně stejný, názor jako vaši sousedé. A je váš názor skutečně váš?

Podíváme se na slavné televizní pořady a prozkoumáme je různými pohledy – Nestranným? Nedůvěřivým? Odmítavým? Vášnivým? Každý podle svého. Jaký bude ten váš pohled? Ukážeme si základní postupy, jakými se tvoří mediálně tzv. „náš vlastní názor“.

Na závěr kurzu si sami vyzkoušíte, jak jednoduché a navíc ještě zábavné může být manipulování s fakty.

Informace o lektorovi

Mgr. Jarmila Skopalová – vystudovala DAMU, obor herectví a individuální plán – mluvené slovo, absolventská role – divadlo jednoho herce. Její profesní cesta scénáristky, dramaturgyně, moderátorky, herečky a speakra ji také přivedla k lektorování kurzů, které se zaměřují na komunikaci mezilidskou i osobní ve všech jejich podobách a možnostech. Vlastní certifikáty o absolvování workshopů somatické psychoterapie. Hakomi a partnerské komunikace H.E.A.R.T.

www.generacevysocina.cz

Jednodenní, 4 – 5 hodin (od 12 do 17 hod) dle počtu účastníků.

Termín konání

Bude vypsán v případě dostatečného zájmu.

Podmínky účasti

• zaslání přihlášky
  • úhrada účastnického poplatku

Organizátor si vyhrazuje právo kurz uskutečnit pouze při dostatečném počtu zájemců.

Ing. Magdalena Hábová, Ph.D.

* Nezbytné údaje k vystavení osvědčení.

*nezbytné údaje k odeslání přihlášky

Souhlasím se zasíláním aktuální nabídky kurzů ICV na e-mail

Souhlasím s obchodními podmínkami ICV MENDELU v Brně

*Souhlas je nezbytný pro odeslání přihlášky