Fake news x informace

Kurz určen všem, kteří chtějí zjistit, jak poznat falešné informace v médiích.

Fake news, drb, informace, konspirační teorie – co mají společného? Že by ono staré české přísloví „Není šprochu, aby na tom nebylo pravdy trochu“? Naučte se dívat na televizi jinak. Zjistěte, proč zrovna vy máte jiný – anebo úplně stejný – názor jako vaši sousedé. A je váš názor skutečně váš?

Podíváme se na slavné televizní pořady a prozkoumáme je různými pohledy – Nestranným? Nedůvěřivým? Odmítavým? Vášnivým? Každý podle svého. Jaký bude ten váš pohled? Ukážeme si základní postupy, jakými se tvoří mediálně tzv. „náš vlastní názor“.

Na závěr kurzu si sami vyzkoušíte, jak jednoduché a navíc ještě zábavné může být manipulování s fakty.

Informace o lektorovi

Mgr. Jarmila Skopalová – vystudovala DAMU, obor herectví a individuální plán – mluvené slovo, absolventská role – divadlo jednoho herce. Její profesní cesta scénáristky, dramaturgyně, moderátorky, herečky a speakra ji také přivedla k lektorování kurzů, které se zaměřují na komunikaci mezilidskou i osobní ve všech jejich podobách a možnostech. Vlastní certifikáty o absolvování workshopů somatické psychoterapie. Hakomi a partnerské komunikace H.E.A.R.T.

www.generacevysocina.cz

Jednodenní, 4 – 5 hodin (od 12 do 17 hod) dle počtu účastníků.

Termín konání

Podzim 2023. Bude upřesněno.

Podmínky účasti

• zaslání přihlášky
  • úhrada účastnického poplatku

Organizátor si vyhrazuje právo kurz uskutečnit pouze při dostatečném počtu zájemců.

Organizační zajištění
Ing. Magdalena Hábová, Ph.D.

Přihlášení na kurz

* Nezbytné údaje k vystavení osvědčení.

*nezbytné údaje k odeslání přihlášky

Souhlasím se zasíláním aktuální nabídky kurzů ICV na e-mail

Souhlasím s obchodními podmínkami ICV MENDELU v Brně

*Souhlas je nezbytný pro odeslání přihlášky