Fotoreportáž z Mezigenerační univerzity

7. 12. 2021 -

Objevování nových vědomostí prarodiče i jejich vnoučata vždycky stoprocentně pohltí. Zaujetí a soustředění ukazují i momentky z víkendových setkání.

Právě proběhlý víkend přinesl poslední setkání našich dvou programů Mezigenerační univerzity v tomto roce. Tentokrát na Agronomické fakultě. První skupina prarodičů se svými vnoučaty objevovala v laboratořích "Cestu živého jogurtu". Společně se dozvěděli spoustu zajímavostí o mléce, vyrobili si vlastní jogurt a také si vyzkoušeli dojení mléka. Nechyběla u toho ani pověstná fakultní kráva Julča. Druhá skupina prarodičů a dětí se věnovala léčivým rostlinám a výrobě vlastní bylinkové směsi na nachlazení. Následně spolu pod mikroskopem zkoumali buněčné struktury rostlin i plodů a objevovali svět, který je lidskému oku na první pohled skrytý.

Během podzimu se prarodiče se svými vnoučaty účastnili dalších dvou víkendových setkání, které byly rovněž plné zajímavých vědomostí a zážitků. U nás na ICV si vytvářeli rodinný erb a připínací rodinný odznak, v Botanické zahradě a arboretu poznávali, jak se příroda chystá k zimnímu spánku. S lektory z Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních vztahů se věnovali tématu "Co všechno lidem poskytuje příroda?" v lokalitě přírodní rezervace Hády.

Všem zapojeným lektorům srdečně děkujeme a těšíme se na další společný semestr.