Základy práce s kamerou a mikrofonem při on-line výuce - praktické rady - NOVINKA

13. 6. 2020 -

Cítit se komfortně jako lektor webináře tedy znamená projít tím samým výcvikem jako televizní moderátor. Pojďme na to!

Základy práce s kamerou a mikrofonem při on-line výuce - praktické rady

Komu je kurz určen

Pokud jste nejistí před webkamerou, je to dáno dvěma věcmi: nemáte publikum a máte malý prostor. Jste ve stejné pozici jako televizní moderátoři – jejich nezákladnější dovedností je schopnost představit si za kamerou miliony diváků a vnímat oko kamery jako svůj prostor. Pokud to dokáží – mají úspěch!

Naším cílem nebude zkoumat technické možnosti jednotlivých webinářových kanálů. Soustředíme se na přípravu na práci před kamerou počítače v jakékoliv situaci.  V kurzu si vše prakticky vyzkoušíte.

• Základní pravidla práce před kamerou: posed, mimika, gesta, rekvizity, kam se dívat.
  • Zmenšený prostor pro lektora – moderátora, oblečení před kamerou, líčení a úprava zevnějšku.
  • Práce s „neviditelným“ publikem: nikoliv po stránce technické, ale výrazové a lektorské.
  • Výběr žánru = výběr moderátorských (lektorských) prostředků podle tématu. Práce s konkrétní náplní webinářů podle potřeb účastníků.
  • Hlas před kamerou a před mikrofonem. Výslovnost a cvičení na rozmlouvání.
  • Práce s trémou.
  • Lektorská příprava = dramaturgická příprava televizního pořadu: v čem spočívá, jaká jsou omezení či výhody práce před kamerou bez publika.

Pracovat budeme se základní výbavou – žádné technické vychytávky, ale běžná přídavná webkamera s větším úhlem záběru a navíc malý mikrofon na stojánku.

Informace o lektorovi

Mgr. Jarmila Skopalová - vystudovala DAMU, obor herectví a individuální plán – mluvené slovo, absolventská role – divadlo jednoho herce. Její profesní cesta scénáristky, dramaturgyně, moderátorky, herečky a speakra ji také přivedla k lektorování kurzů, které se zaměřují na komunikaci mezilidskou i osobní ve všech jejich podobách a možnostech. Vlastní certifikáty o absolvování workshopů somatické psychoterapie. Hakomi a partnerské komunikace H.E.A.R.T.

www.generacevysocina.cz

Jednodenní, 4 hodiny (od 13 do 17 hod)

Termín konání

16. 10. 2020

Podmínky účasti

• zaslání přihlášky
  • úhrada účastnického poplatku

Organizátor si vyhrazuje právo kurz uskutečnit pouze při dostatečném počtu zájemců.

organizační zajištění

Ing. Magdalena Hábová, Ph.D.
magdalena.habova@mendelu.cz