Elegantní práce s počítačem: hvězdou z domácí kanceláře - NOVINKA

28. 8. 2020 -

Kurz pro Všechny, kteří v dnešní složité době pracují z domu, absolvují konfereční hovory či schůzky.

Elegantní práce s počítačem: hvězdou z domácí kanceláře

Komu je kurz určen

Pokud jste nejistí před webkamerou, je to dáno dvěma věcmi: nemáte publikum a máte malý prostor. Jste ve stejné pozici jako televizní moderátoři – jejich nezákladnější dovedností je schopnost představit si za kamerou miliony diváků a vnímat oko kamery jako svůj prostor. Pokud to dokáží – mají úspěch!

Naším cílem nebude zkoumat technické možnosti jednotlivých webinářových kanálů. Soustředíme se na přípravu na práci před kamerou počítače v jakékoliv situaci.  V kurzu si vše prakticky vyzkoušíte.

• Základní pravidla práce před kamerou: posed, mimika, gesta, rekvizity, kam se dívat
  • Zmenšený prostor pro účastníka skypového (či jiného) hovoru jako moderátora, oblečení před kamerou, líčení a úprava zevnějšku
  • Práce s „neviditelným“ publikem: nikoliv po stránce technické, ale výrazové a lektorské
  • Hlas před kamerou a před mikrofonem. Výslovnost a cvičení na rozmlouvání.
  • Práce s trémou
  • Příprava na skypové setkání = dramaturgická příprava televizního pořadu: v čem spočívá, jaká jsou omezení či výhody práce před kamerou bez publika
  • Individuální porady každého účastníka vzhledem k jeho konkrétnímu prostoru, ze kterého vysílá: světlo, zvuk, pohled do kamery, pozadí

.

Pracovat budeme se základní výbavou – žádné technické vychytávky, ale běžná přídavná webkamera s větším úhlem záběru a navíc malý mikrofon na stojánku.

Informace o lektorovi

Mgr. Jarmila Skopalová - vystudovala DAMU, obor herectví a individuální plán – mluvené slovo, absolventská role – divadlo jednoho herce. Její profesní cesta scénáristky, dramaturgyně, moderátorky, herečky a speakra ji také přivedla k lektorování kurzů, které se zaměřují na komunikaci mezilidskou i osobní ve všech jejich podobách a možnostech. Vlastní certifikáty o absolvování workshopů somatické psychoterapie. Hakomi a partnerské komunikace H.E.A.R.T.

www.generacevysocina.cz

Formou webináře (přes Skype), 3 hodiny.

Termín konání

20. 1. 2021 od 13 hodin.

Podmínky účasti

• zaslání přihlášky
  • úhrada účastnického poplatku

Organizátor si vyhrazuje právo kurz uskutečnit pouze při dostatečném počtu zájemců.

organizační zajištění

Ing. Magdalena Hábová, Ph.D.
magdalena.habova@mendelu.cz