Letní kurz španělštiny pro začátečníky

19. 5. 2020 -

Letní jazykový kurz španělštiny pro začátečníky

Intenzivní kurz španělštiny pro začátečníky klade důraz na rozvoj všech čtyř jazykových dovedností (poslech, čtení, psaní, mluvení), přičemž zajišťuje důkladné studium základních gramatických struktur a jejich následné procvičení a upevnění, osvojení slovní zásoby z různých oblastí a její využití pro rozvíjení schopnosti mluvit a komunikovat, na kterou je celý kurz obzvláště zaměřen.
Kurz je určen pro pracující i studenty. Účastnit se mohou úplní začátečníci, kteří se s tímto jazykem nikdy nesetkali i věční začátečníci, kteří si chtějí znovu zopakovat a procvičit základy, které se již učili. Studenti si osvojí základní slovní zásobu a gramatiku, což jim umožní vyřešit jednoduché problémy a situace, které mohou nastat při pobytu ve Španělsku nebo v ostatních španělsky mluvících zemích.

1. Jak se představit, španělská abeceda, výslovnost

2. Povolání, národnosti

3. Číslovky 1-20; sloveso ser a tener

4. Pravidelná slovesa, přídavná jména, rod a číslo podstatných a přídavných jmen

5. Rodina, jak popsat členy rodiny;  předložky místní

6. Zájmena přivlastňovací a ukazovací, hodiny, číslovky 21-5000

7. Obvyklé každodenní aktivity, práce, studium; zvratná slovesa, nepravidelná slovesa, předložky časové, dny v týdnu

8. Restaurace, jídlo; volný čas; sloveso gustar, základy rozkazovacího způsobu kladného

Studijní materiál: Nuevo Español en marcha 1 (libro del alumno + cuaderno de ejercicios)

Rozsah kurzu

5 pracovních dnů, celkem 20 hodin, 4 vyučovací hodiny denně

Kurz navštěvuje max. 10 účastníků

Výstup kurzu

Účastníci kurzu získají osvědčení o absolvování letního jazykového kurzu.

Termín kurzu

13. - 17. července 2020, vždy 9:00 - 12:15 hod

Pro studenty a zaměstnance MENDELU 6 % sleva - 2 050 Kč

Podmínky účasti

• zaslání přihlášky do 3. července 2020
  • úhrada účastnického poplatku do 9. července 2020

organizační zajištění

Ing. Magdalena Hábová, Ph.D.

magdalena.habova@mendelu.cz

lektor