Směrem k úspěšné profesní senioritě (zvládání pracovního života a pracovní dráhy) - NOVINKA

18. 3. 2020 -

Směrem k úspěšné profesní senioritě (zvládání pracovního života a pracovní dráhy)

Komu je kurz určen

Všem, kteří chtějí rozvinout své dovednosti a plánování v pracovní kariéře.

Cílem kurzu je rozvíjet dovednosti pro řízení kariéry a rozvíjet schopnost zvládat změny. Cílem rovněž je podporovat účastníky při plánování pracovní kariéry a profesních cílů, podporovat duševní pohodu a pokračování jejich kariéry a předcházet syndromu vyhoření a depresi a v neposlední řadě také podporovat účastníky v úspěšném vykonávání práce.

• rozvíjet dovednosti pro řízení kariéry
  • rozvíjet schopnost zvládat změny
  • podporovat účastníky při plánování pracovní kariéry a profesních cílů
  • podporovat duševní pohodu a pokračování jejich kariéry
  • předcházet syndromu vyhoření a depresi
  • zaměřovat se na prevenci předčasnému odchodu do důchodu (zejména v oblasti psychických problémů spojených s prací)
  • posilovat kladný postoj k celoživotnímu vzdělávání
  • podporovat účastníky v úspěšném vykonávání práce
  • působit jako podpora pro HR manažery a pro odborníky v oblasti udržování a rozvoje pracovního zdraví a BOZ

Informace o lektorech

Mgr. et Mgr. Lenka Kamanová, Ph.D. -  V současné době působí jako vedoucí Oddělení vzdělávání seniorů na Mendelově univerzitě v Brně. Kde se věnuje výuce studentů učitelských oborů na MENDELU a externě působí v této oblasti rovněž na MUNI. Dále se věnuje lektorování v oblasti age managementu a profesní seniority. Odborně se zabývá mezigeneračním učením a učením v rodině, vzděláváním seniorů a středním odborným školstvím.

Mgr. Ilona Štorová - Absolventka oboru Andragogika Univerzity Palackého v Olomouci. Dlouhodobě působí v oblasti vzdělávání dospělých, zaměřuje se na andragogiku a projektový management se zaměřením na rozvoj lidských zdrojů. V letech 2010-2012 působila jako vedoucí mezinárodního projektu „Strategie Age Managementu v České republice“ ve spolupráci s Finským institutem pracovního zdraví se sídlem v Helsinkách.  Aktivity projektu přinesly do ČR metody age managementu a koncept pracovní schopnosti. Projekt byl oceněn Národní cenou kvality ČR za podporu age managementu v ČR. Od r. 2016 zabezpečuje metodické vedení finského programu „Towards successful Seniority“ v České republice a na Slovensku. V současné době je předsedkyní Age Management z.s. , prezidentkou České asociace age managementu, z.s. a členkou Slovenské asociace age managementu.

Dvoudenní, 16 hodin

Termín konání

Bude upřesněn, podzim 2020

Podmínky účasti

• zaslání přihlášky

Organizátor si vyhrazuje právo kurz uskutečnit pouze při dostatečném počtu zájemců.

organizační zajištění

Ing. Magdalena Hábová, Ph.D.
magdalena.habova@mendelu.cz

Přihlašovací formulář