Jak vydojit z textu maximum

Kurzy poradenského a profesního centra

Kurz pro studenty MENDELU.

Skripta, učebnice, články, studijní texty kam se podíváš. Ale jak z nich dostat maximum užitečných informací a nečíst je stále dokola? Jaký je rozdíl mezi výpisky a výtahem? Co si počít s klíčovými slovy a jak souvisí s nadpisem?
Pokud jste i vy někdy vynakládali nemalé úsilí na naučení látky, stále jste ji omílali dokola, učení už bylo únavné a výsledek nevalný, pak se přijďte seznámit se strategií SQ3R.
Chce to jen malý trénink a žádný studijní materiál nebo zadání u zkoušky už vás nevyleká!
Strategie SQ3R je hojně využívána v anglicky mluvících zemích, odtud také její název. Co se pod ní přesně skrývá a jak se strategií pracovat, aby se co nejvíce vyplatila, vám ukážeme na kurzu.
Každý účastník dostane podpůrné studijní materiály týkající se práce s tištěnými informacemi.
Pro praktické vyzkoušení strategie SQ3R a dalších studijních tipů je vhodné si donést vlastní libovolný tištěný studijní materiál, který znáte (max. 1-2 listy textu nebo tabulku, popřípadě jinak zpracované informace).

Vyhrazujeme si právo při nízkém počtu účastníků kurz odvolat.

Lektorka

Mgr. Veronika Matějková
se v Poradenském a profesním centru věnuje rozvoji učebních strategií studentů, zjednodušeně řečeno učí studenty učit se a přemýšlet o učení. Prošla školením Feuersteinova instrumentálního obohacování, tyto znalosti nyní využívá při vedení doučovacího kroužku v Salesiánském středisku mládeže. Stála u zrodu myšlenky vytvořit nástroj, který naučí vysokoškolské studenty s dyslexií lépe přistupovat k učení. Díky spolupráci s pražským Dyscentrem pak vznikl unikátní program Já na to mám!, který je přizpůsobený vysokoškolákům a umí reagovat na jejich individuální potřeby.

Přihláška do kurzu

Přihlašování ukončeno.

Logo OPVV

Online - MS Teams

Krátce před začátkem kurzu pošle, buď pracovník Poradenského a profesního centra a nebo přímo lektor/ka kurzu, účastníkům e-mailem MS Teams pozvánku s odkazem pro připojení se do webináře.

Poradenské a profesní centrum

Poskytujeme služby studentům, zaměstnancům, uchazečům o studium a absolventům MENDELU a veřejnosti. Nabízíme poradenství (psychologické, studijní, kariérové, sociálně právní, nutriční, logopedické, pro uchazeče o studium se specifickými potřebami), koučování, podporu studentům se specifickými potřebami, konzultace výběru vysoké školy, diagnostiku profesně-studijní orientace. Pořádáme kurzy na seberozvoj a rozvoj dovedností pro studium a kariéru.

• Ulice: Zemědělská 814/5
  • Město: Brno