Maskot MENDELÍN

 

Maskotem vysokoškolského ústavu Institut celoživotního vzdělávání MENDELU je od roku 2014 surikata Mendelín. Jako maskota jsme si surikatu vybrali pro její vlastnosti, které jsou blízké i našemu vysokoškolskému ústavu. Surikata je tvor společenský a je týmovým hráčem, je velmi přátelský a pracovitý, a i když je to tvor malý, nechybí mu odvaha.

 

Jméno Mendelín vybrali našemu maskotovi v anketě naši studenti.                                                                        

 

Mendelín je součástí života našeho vysokoškolského ústavu a zapojuje se do různých akcí, např.:

  • Upozorňuje studenty na důležité události
  • Na veletrhu Gaudeamus představoval návštěvníkům studijní obory
  • Vítal účastníky vědecké konference ICOLLE 2015
  • Přeje vše nejlepší do nového roku

Ze života surikat...

Surikaty jsou zvířata společenská a velmi přátelská. Žijí ve skupinách o 10-30 jedincích. Vztahy mezi nimi jsou neobyčejně přátelské. Společně své území hlídají a brání a také o výchovu mláďat se starají všichni dospělí jedinci.

Surikaty patří ve zvířecím světě mezi velmi pracovité tvory. Když se do toho dospělá surikata pořádně obuje, vyhrabe za několik málo sekund tolik písku, kolik sama váží. Představte se, že byste za několik sekund vyhrabali třeba 60kg písku...

Surikaty jsou odvážné a odolné.  Surikata, vážící stěží 1kg, snese bez vážnějších následků dávku kobřího jedu, která by spolehlivě zabila dospělého člověka. I když je setkání s kobrou pro surikaty velice nebezpečným dobrodružstvím, rády si hadem čas od času zpestří svůj jídelníček.

Surikata

Chcete
studovat
na ICV MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět: