Pravidla činnosti Klubu Univerzity třetího věku Mendelovy univerzity v Brně:

1. Název: Klub Univerzity třetího věku Mendelovy univerzity v Brně (dále Klub).

2. Klub není sdružením, politickou stranou, hnutím, náboženskou ani ideologickou organizací, nemá právní subjektivitu.

3. Klub spolupracuje s Institutem celoživotního vzdělávání Mendelovy univerzity v Brně (dále ICV MENDELU). Institut celoživotního vzdělávání poskytuje pro jednání Klubu a jeho aktivity prostory. ICV MENDELU spolufinancuje přednáškovou činnost organizovanou Klubem.

4. Klub může spolupracovat s Kluby U3V jiných vysokých škol v České republice, případně i v zahraničí.

5. Cílem Klubu je doplnění nabídky U3V MENDELU zejména o mimořádné akce a exkurze. Ve spolupráci s ICV MENDELU Klub U3V organizuje odborné, kulturní a vzdělávací akce pro posluchače U3V MENDELU za účelem zvýšení jejich vzdělanosti.

6. Členem Klubu se může stát posluchač U3V MENDELU. Členy Klubu jmenuje vedoucí Oddělení vzdělávání seniorů po dohodě s předsedou Klubu. Členství je dobrovolné. Členství v Klubu je bezplatné.

7. Členové klubu mají povinnosti: dodržovat tyto pravidla; aktivně se zúčastnit činnosti a akcí Klubu; přispívat k dobrému jménu Klubu.

8. Program navrhovaných akcí Klubu projednává předseda Klubu s vedoucím Oddělení vzdělávání seniorů ICV MENDELU.

9. Členové Klubu si volí jedenkrát za dva roky předsedu a místopředsedu.

10. Jednání Klubu U3V MENDELU řídí jeho předseda, v případě nepřítomnosti místopředseda.

11. Klub vede zápisy ze svého jednání, které probíhá minimálně jedenkrát měsíčně v období výuky na U3V MENDELU.

12. Klub rozhoduje o záležitostech Klubu hlasováním a přijímá rozhodnutí většinou hlasů.

Další

Kontaktní údaje na zástupce jednotlivých studií, předsedu a místopředsedu jsou uvedeny na nástěnce ICV MENDELU a webu Univerzity třetího věku v sekci Klub U3V. Členové Klubu udělují ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, Institutu celoživotního vzdělávání Mendelovy univerzity v Brně, souhlas se zpracováním osobních a citlivých údajů v rozsahu uvedeném v registračním formuláři Tento souhlas udělují po celou dobu trvání členství v Klubu.