NAŠE ZAHRÁDKA

Zahrádkaření, ať již na vlastní zahrádce za domem či v zahrádkářské kolonii, patří mezi časté způsoby trávení volného času v seniorském věku. Jednoleté studium Naše zahrádka přináší přednášky věnované užitečným tématům spojeným s péčí o zahradu, jak užitkovou, tak okrasnou. Odborníci Mendelovy univerzity v Brně se budou věnovat pěstování vinné révy, nebo drobného či skořápkatého ovoce a představí také jejich méně známé druhy a rovněž se zaměří na trávy a trávníky nebo pěstování okrasných rostlin, vč. jejich šlechtění a biologické či chemické ochrany. Vedle přednášek budou mít posluchači možnost účastnit se tematicky zaměřeného terénního cvičení.

Přednášky probíhají ve výukovém období jednotlivých semestrů – zimního a letního (říjen až prosinec a únor až květen), a to 1x týdně.

V akademickém roce 2020/2021 to bude ve středu v 10:00-12:30 hod.

Přihlášku pro akademický rok 2020/2021 naleznete ZDE.

Přihlašování bude spuštěno 1.4. 2020.

Kontaktní osoba: Mgr. et Mgr. Tereza Vychopňová, tereza.vychopnova@mendelu.cz,

608 781 473 (asistované přihlášení probíhá v úředních hodinách)

Poplatek za semestr (10 přednášek) je 680 Kč.

Program přednášek:

Akademický rok 2020/2021 - vzorový harmonogram přednášek