ZAHRADA A ZDRAVÍ

Jednoleté (2 semestry) doplňující studium Zahrada a zdraví reaguje na velmi diskutované téma zdravého životního stylu a s ním související téma kvality (nezávadnosti) potravin na našich stolech, vč. problematiky označování a falšování potravin. Od genetiky, apetitu a životního stylu, který má vliv na naše zdraví se v přednáškách odborníci Mendelovy univerzity v Brně dostanou až k rozborům jednotlivých druhů potravin – zaměří se například na oblast výroby a kvality těstovin, brambor, pečiva nebo masných výrobků. Stranou nezůstanou ani nápoje jako je pivo, víno a ovocné destiláty. V paletě přednášek nechybí také méně obvyklé součásti lidského jídelníčku, jako jsou včelí produkty, hmyz nebo jedlé květy. Vedle přednášek mají posluchači možnost navštívit Botanickou zahradu a arboretum Mendelovy univerzity v Brně a také SONNENTOR s.r.o. (výrobce koření a čajů v bio kvalitě).

Přednášky probíhají ve dvou semestrálních cyklech (říjen až prosinec a únor až květen), a to 1 x týdně - středa 10.00 - 12.30 hod.

Poplatek za semestr (10 přednášek) je 680 Kč.

Přihlášku pro akademický rok 2019/2020 naleznete ZDE.

Program přednášek:

Akademický rok 2019/2020 - program přednášek