NAŠE ZAHRÁDKA

Zahrádkaření, ať již na vlastní zahrádce za domem či v zahrádkářské kolonii, patří mezi časté způsoby trávení volného času v seniorském věku. Jednoleté (2 semestry) doplňující studium Naše zahrádka přináší přednášky věnované užitečným tématům spojeným s péčí o zahradu, jak užitkovou, tak okrasnou. Odborníci Mendelovy univerzity v Brně se budou věnovat pěstování vinné révy, nebo drobného či skořápkatého ovoce a představí také jejich méně známé druhy a rovněž se zaměří na trávy a trávníky nebo pěstování okrasných rostlin, vč. jejich šlechtění a biologické či chemické ochrany. Vedle přednášek budou mít posluchači možnost účastnit se tematicky zaměřeného terénního cvičení.

Přednášky probíhají ve dvou semestrálních cyklech (říjen až prosinec a únor až květen), a to 1 x týdně - pondělí v 13.30 - 16.00 hod.

O přijetí budete vyrozuměni během měsíce června.

Poplatek za semestr (10 přednášek) je 680 Kč.

Přihlášku pro akademický rok 2019/2020 naleznete ZDE.

Program přednášek:

Akademický rok 2019/2020 - program přednášek