Surikata

AKTUALITY

 

Kancelář U3V uzavřena

Od 3. 7. do 9. 8. 2017 bude kancelář U3V uzavřena. Děkujeme za pochopení.

 


Mezinárodní setkání flašinetářů

Technické muzeum v Brně Vás srdečně zve na již 8. setkání flašinetářů, které se uskuteční v ulicích Brna ve dnech 14.- 15. 8. 2017. Více informací naleznete ZDE.

 


 

Ohlédnutí za akademickým rokem 2016/2017

Červen je obvykle měsícem nabytým zkouškovým obdobím, na naší Univerzitě třetího věku spíše obdobím rekapitulace. Co se tedy na naší U3V v Brně a jejích pobočkách v uplynulém roce dělo? Čtěte ZDE.


 

 

 Jedlé květy

 V sobotu 22. 7. 2017 10.00 - 11. 30 hod. se v    Kuchyňské zahradě Zahradnické fakulty v Lednici  uskuteční praktický seminář s ochutnávkou jedlých květů.

 

 


 

Výstava kosatců v Botanické zahradě a arboretu MENDELU 

Ve dnech 26. - 29. 5. 2017 bude v Botanické zahradě a arboretu Mendelovy univerzity v Brně probíhat Výstava kosatců. Sbírka kosatců (350 kultivarů Iris x barbata) uspořádaná do skupin podle barev a doby šlechtění bude k vidění na záhonech Jižních svahů (Terasy) a  v místě střešních zahrad. Těšit se můžete i na vnitřní expozici rostlin v prostorách hlavní budovy a drobný prodej výpěstků rostlin Klubu skalničkářů Brno.


 

Vyhlášení literární soutěže U3V nemá vrásky

Od 20. 4. 2017  do 31. 8. 2017 vyhlašujeme literární soutěž, do níž se mohou přihlásit posluchači, kteří v letošním akademickém roce navštěvovali některé z našich studií. Více informací ZDE, podrobná pravidla soutěže ZDE.

 

 


 

Rozšiřující semestrální studium (kurzy) pro zimní semestr akademického roku 2017/2018

Od 20. 4. 2017 je na webových stránkách a infopanelu v budově E02 zveřejněna kompletní nabídka kurzů, včetně podrobných organizačních informací. Od téhož data je možné se do těchto kurzů přihlašovat.


Pozvánka na cestovatelskou přednášku

Dne 27. 4. 2007 v 16.45 hod. se uskuteční cestovatelská přednáška Cesta Jižní Amerikou - s českými kameny v kapse. Více informací nalezmete ZDE.


 

Nová pobočka Univerzity třetího věku MENDELU

Univerzita třetího věku MENDELU otevírá svou pobočku ve Vyškově při Gymnáziu a Střední odborné škole zdravotnické a ekonomické. Od září budou moci senioři navštěvovat přednášky s tématikou zdraví a medicíny, ekonomiky, práva nebo humanitních a přírodních věd.


Pozvánka nastavu našich posluchačů

Právě v těchto dnech si můžete na galerii posluchárny E 02

prohlédnou výstavu kurzu Kreslení pro seniory, který probíhá na naší U3V.

Pozvánku  na   výstavu naleznete ZDE.

 


Půlení semestru 

Letní semestr se přehoupnul do své druhé půle. Ve fotogalerii jsme pro Vás připravili obrázkovou ochutnávku z kurzů naší Univerzity třetího věku. Prohlédnout si ji můžete ZDE.


 Připomínka výstavy Orchideje a motýly

Pokud si chcete připomenout krásnout výstavu realizovanou v březnu v našem arboretu, přečtěte si v Mendel Greenu rozhovor se zahradní specialistkou Anno Buchtovou ZDE.


 Studium základního cyklu a jednoletých programů  v akademickém roce 2017/2018

 Od 5. 12. 2016 jsou na webových stránkách a infopanelu v budově E02 zveřejněny kompletní informace ke studiu základního tříletého cyklu a jednoletých programů (Zahrada a zdraví; Člověk, zvíře a životní prostředí; Naše zahrádka; Člověk a společnost). Od téhož data je možné se do těchto programů přihlašovat.