Surikata

 

představuje nový projekt určený pro studenty i absolventy všech fakult i oborů. Je to jedinečná příležitost inspirovat se, převzít zkušenosti od úspěšných lidí, a připravit se tak na START své kariéry.

Pokud se obáváš pracovního pohovoru, AC, nevíš kde a jak si hledat zaměstnání, nebo jak se "prodat" na trhu práce, neváhej a připrav se na první pracovní zkušenosti společně s námi.

ODSTARTUJ si klade za cíl:

  • připravit Tě na první pracovní zkušenosti,
  • rozvíjet Tvé kompetence pro pracovní trh,
  • motivovat Tě k proaktivitě a hledání práce
  • zbavit Tě strachu z prvního zaměstnání,
  • představit Tvé pracovní možnosti.

 


ODSTARTUJ - Tvá příprava na první pracovní zkušenosti.

 

Aktuálně připravujeme:

odSTARTuj 20. 10. 2016 od 10 do 15 hod.

Téma letošního 3. ročníku: Podnikání vs Zaměstnání.

 

 

  Program

PETR POUCHLÝ alias Jezevec

10:00 - 11:30 Korporátčík vs. Volnonohář vs. Podnikatel

Brácho, až skončí školní kalby a budeš mít diplom v kapse, čeká tě pár desítek let práce. Natvrdo. Za dobrý chování ti nic neodpustí. Jenže něco vzít musíš, abys mohl založit rodinu, vyrazit na dovču a začít měnit tuhle zemi k lepšímu. Máš před sebou v podstatě jen několik možností a každá má své. Na tomhle talku do tebe nepovalím propagandu žádné strany, ale podíváme se s odhledem na rozehranou partii pracovního života. A uděláš si jasněji, jak to budeš chtít rozhrát dál podle svého.

Petr Pouchlý: Networker, kreativec a evengelista gamifikace. Míchá zkušenosti ze světa nadnárodních korporací (kde 13 let pracoval) s praxí z neziskového sektoru (kde pracuje mnohem déle) a soukromého podnikání ve svobodné firmě Court of Moravia. Ze všech světů si bere to nejlepší pro řízení nových projektů, budování komunit a vedení týmů. Za svůj přijal boj se šlendriánem a lemplovstvím, levnými paperbackovými pravdami a mizernou prací s lidmi, často nazývanými lidskými zdroji.

IRENA OŠŤÁDALOVÁ

11:45 - 12:35 Social business aneb podnikání s přesahem

Je možné pomáhat a podnikat zároveň? A je možné založit vlastní firmu ještě při studiu?
O sociálním podnikání jako o kariérní volbě promluví Irena Ošťádalová, ředitelka Impact Hub Brno, kde se aktuálně chystá šestý ročník akceleračního a vzdělávacího programu Social Impact Award. Na příkladech konkrétních projektů ukáže, jakou roli na cestě k úspěšnému social businessu může program Social Impact Award sehrát. Na místě bude možné konzultovat svůj nápad, nebo se poradit o přihlášce do programu.

Irena Ošťádalová je ředitelkou inspirativního coworkingového prostoru Impact Hub Brno (www.hubbrno.cz), který je součástí celosvětové komunity čítající přes 13 000 členů, a manažerkou orchestru Musica Florea. Irena je blázen do umění a vášnivý tvůrce dobré nálady. Smysl jí dává společensky prospěšné podnikání a nejvíc se usmívá, když se daří dobré věci dobrým lidem. Řídí se heslem Tiny Fey: „Whatever the problem – be part of the solution“.

MIRIAM SITTKOVÁ, JAN HRUBÝ

12:50 - 13:40 Jak začít žít svůj sen!

Miriam a Honza jsou se svým projektem Touch Memories - 3D portréty nejen pro nevidomé finalisti Social Impact Award v Impact HUB ČR. Žijí svůj vlastní sen, kdy práce je zároveň koníčkem a také životní vizí. Věnují se hned několika projektům. Založili Radost na třetí, kde tisknou 3D doplňky na přání. Díky designmakers.cz a technologii 3D tvoří designérské sny skutečností. A už v říjnu otevřou v Brně 3D showroom, který je dalším krokem blíže k cíli - a to představit a ukázat široké veřejnosti, co vše 3D tisk dokáže za zázraky.

Potkali se ve vědeckém centru. Pro Miriam to byla vysněná práce v řízení projektů, pro Honzu to bylo nadějné pokračování studia. Jak se ale dny začaly měnit v týdny a měsíce v ubíjející rutinu bez možnosti věci pozitivně měnit, přišel moment, kdy vykrystalizoval nápad - být víc svým pánem a tvořit si sám svůj zítřek. Nalinkovaná budoucnost v technickém výzkumu byla vystřídána realizováním vlastního podnikání -  živým snem, který se každým dalším dnem stává realitou.

JAKUB TÍŽEK

13:55 - 14:55 Facka za fackou aneb masochismus úspěšných

Proč úspěšný člověk uvítá, že mu ostatní hážou klacky pod nohy? Proč, když už nemůže, si toho naloží víc a víc? Proč ho tolik zajímá co si o něm ostatní vlastně myslí? Proč se nechá dobrovolně zbičovat kritikou od svého okolí?
Protože je to masochista!!! Doraž, bude to masakr ;)

Jakub Tížek spoluzaložil a řídí společnost FairList s.r.o. a James Grant s.r.o. Dále spolupůsobí jako projektový manažer v několika dalších podnikatelských projektech a ve volných chvílích pomáhá začínajícím podnikatelům s rozjezdem jejich vlastní společnosti.

 

 

  


Přihlašovací formulář:

Po přihlášení Vám na e-mail zašleme potvrzení, že jsme Vaši přihlášku obdrželi.

Vaše přihlášení je ZÁVAZNÉ. Pokud se přihlásíte a z nějakého důvodu nemůžete přijít, napište nám na pcentrum@mendelu.cz a uvolněte tak místo náhradníkům.

 

 

 

 

 

*nezbytné údaje k odeslání přihlášky

  

Antispam