Surikata

Chcete
studovat
na ICV MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět:

 

představuje nový projekt určený pro studenty i absolventy všech fakult i oborů. Je to jedinečná příležitost inspirovat se, převzít zkušenosti od úspěšných lidí, a připravit se tak na START své kariéry.

Pokud se obáváš pracovního pohovoru, AC, nevíš kde a jak si hledat zaměstnání, nebo jak se "prodat" na trhu práce, neváhej a připrav se na první pracovní zkušenosti společně s námi.

ODSTARTUJ si klade za cíl:

  • připravit Tě na první pracovní zkušenosti,
  • rozvíjet Tvé kompetence pro pracovní trh,
  • motivovat Tě k proaktivitě a hledání práce
  • zbavit Tě strachu z prvního zaměstnání,
  • představit Tvé pracovní možnosti.

 


ODSTARTUJ - Tvá příprava na první pracovní zkušenosti.

 

Aktuálně připravujeme:

odSTARTuj 26. 10. 2017 od 9 do 16 hod.

Téma letošního 4. ročníku: Krok za krokem k získání práce

 

 

  Program

Kristýna Dušková a Martina Malíková

9:00 - 10:15 Jak hledat svoje vysněné zaměstnání

 

Na přednášce se dozvíte o zdrojích, které se vyplatí využít při hledání zaměstnání, jaké jsou druhy zaměstnaneckých poměrů a další důležité informace pro hledání vysněného zaměstnání. Pracovní portály, profesní a sociální sítě, agentury, reklamy, kontakty od známých. Dnešní doba nabízí nepřeberné množství zdrojů, kde se to hemží pracovními nabídkami. Přednáška poradí, na jaké zdroje se vyplatí zaměřit při hledání té pravé pracovní příležitosti v různých oborech. Vysvětlí také, jaké druhy zaměstnaneckých poměrů lze navázat a na co si dát pozor.

Kristýna Dušková: "Pracuji jako konzultant na IT, multilinguálních a finančních pozicích. Svoji práci mám moc ráda, protože každý den je jiný, dynamický a na nudu u nás není čas. Potkávám široké spektrum zajímavých lidí od čerstvých absolventů přes zkušené profesionály. Diskutuji s nimi jejich pracovní představy a profesní sny a snažím se je propojit s přáním našich klientů k vzájemné spokojenosti. Protože nejen prací člověk je živ, ve volném času nejraději chodím po horách, hraji badminton nebo běhám a při vzácných chvílích klidu pletu nebo čtu severské detektivky."

Martina Malíková: "Jako recruitment konzultant pracuji v multilingual divizi, kde se zaměřuji za různé HR/finanční/obchodní/logistické pozice, které vyžadují znalost vícero jazyků. Tato práce mě naplňuje, protože se doslova každý den učím novým věcem, rozšiřuji si znalosti z různých oborů a jsem v kontaktu s celou řadou lidí po celém světě. Je pro mě radost, když vidím výsledky své práce v podobě spokojených kandidátů a zároveň i našich klientů, což je naším cílem. Mimo to mě můžete také potkat ve fitness klubu ZONE4YOU, kde po večerech vedu lekce a pomáhám lidem, pro změnu k vysněné postavě."

LENKA VILDOVÁ

10:30 - 12:15 Jak napsat životopis a motivační dopis

 

Ve většině případů je to právě životopis, který zaujmě zaměstnavatele natolik, že Vás pozve na pohovor. Dělá nám tedy službu prvního dojmu, a proto by měl být ten nejlepší. Na semináři se mimo jiné dozvíte, jak vypadá základní struktura CV, na co si dát pozor a že formální úprava životopisu je stejně tak důležitá, jako ta obsahová.

Pro některé zaměstnavatele je motivační dopis stále důležitou součástí při rozhodování ve výběrovém řízení. Součástí semináře bude tedy také prostor pro seznámení základních principů pro sestavení motivačního dopisu.

Předpokládá se, že každý účastník si přinese svůj strukturovaný životopis a že se aktivně zapojí do programu. 

Lektorka: Lenka Vildová

 

Kristýna Dušková a Martina Malíková

12:30 - 13:45 Jak se prezentovat na pohovoru a případné nástrahy po nástupu do nového zaměstnání

 

Oblek nebo casual dress code? Co je důležité při pohovoru zmínit a čeho se naopak vyvarovat?

Poradíme Vám, jak se na pohovoru ukázat v tom nejlepším světle, jak ustát záludné otázky personalistů a odcházet s úsměvem na tváři. Nevynecháme ani, jak bez potíží zvládnout nástup do nového zaměstnání a úspěšně budovat kariéru.
 

Kristýna Dušková: "Pracuji jako konzultant na IT, multilinguálních a finančních pozicích. Svoji práci mám moc ráda, protože každý den je jiný, dynamický a na nudu u nás není čas. Potkávám široké spektrum zajímavých lidí od čerstvých absolventů přes zkušené profesionály. Diskutuji s nimi jejich pracovní představy a profesní sny a snažím se je propojit s přáním našich klientů k vzájemné spokojenosti. Protože nejen prací člověk je živ, ve volném času nejraději chodím po horách, hraji badminton nebo běhám a při vzácných chvílích klidu pletu nebo čtu severské detektivky."

Martina Malíková: "Jako recruitment konzultant pracuji v multilingual divizi, kde se zaměřuji za různé HR/finanční/obchodní/logistické pozice, které vyžadují znalost vícero jazyků. Tato práce mě naplňuje, protože se doslova každý den učím novým věcem, rozšiřuji si znalosti z různých oborů a jsem v kontaktu s celou řadou lidí po celém světě. Je pro mě radost, když vidím výsledky své práce v podobě spokojených kandidátů a zároveň i našich klientů, což je naším cílem. Mimo to mě můžete také potkat ve fitness klubu ZONE4YOU, kde po večerech vedu lekce a pomáhám lidem, pro změnu k vysněné postavě."

 

LENKA VILDOVÁ

14:00 - 15:45 Představení assessment centra - co čekat a jak se chovat

 

Seminář se zaměří na seznámení se základními principy metody assessment centra (AC).

AC je v dnešní době stále jednou z nejpoužívanějších metod výběru zaměstnanců na nejrůznější pozice, a tak není vyloučeno, že se s ním během své pracovní kariéry jako účastníci setkáte. Při pozvánce na AC můžete zažívat velké pocity nejistoty, přemýšlet nad otázkami jako co se bude dít, proč to bude trvat tak dlouho, co po mně můžou chtít, co budou pozorovat, nebo jak se správně připravit. I proto bude na semináři prostor pro diskusi a Vaše dotazy na toto téma. Předpokládá se tedy i Vaše aktivní zapojení na semináři. 

Lektorka: Lenka Vildová

 

 

  


Přihlašovací formulář:

Po přihlášení Vám na e-mail zašleme potvrzení, že jsme Vaši přihlášku obdrželi.

Vaše přihlášení je ZÁVAZNÉ. Pokud se přihlásíte a z nějakého důvodu nemůžete přijít, napište nám na pcentrum@mendelu.cz a uvolněte tak místo náhradníkům.

 

 

 

 

 

*nezbytné údaje k odeslání přihlášky

  

Antispam