Jak relaxovat tělem i duší

7. 2. 2020 -

Cítíte se unavení? Byla pro vás zima zatěžkávací zkouškou? S příchodem jara je ten správný čas na dobití baterek a připravení sebe sama na nový přísun radosti a energie. Přijďte si vyzkoušet jak na to 13. 3. 2020.

Umění relaxovat je základní dovednostní každého člověka a v dnešní době vysokých nároků a rychlého tempa je žádoucí znovu jej objevit a aktivně zapojit do svého života.

Zvládnutí relaxačních technik přispívá k zakotvení člověka ve vlastním těle, ke zkvalitnění schopnosti koncentrace a paměti a v neposlední řadě má pozitivní vliv na naši celkovou kondici. Na kurzu se účastníci blíže dozví o relaxaci jako jedné z forem řízeného odpočinku, ke kterému dochází prostřednictvím dýchání, uvolňování svalů nebo uvolňování mysli.

Kurz je zaměřený prakticky, každý účastník si vyzkouší řízeně odpočívat prostřednictvím různorodých technik, aby si mohl vybrat tu, která mu nejlépe vyhovuje. S sebou si vezměte volné, pohodlné oblečení.

Témata

• ukotvení v těle
  • vybarvování mandal
  • soustředění na dech
  • progresivní relaxace
  • autogenní trénink

13. 3. 2020, 8:0012:00 hod., (4 vyučovací hod.)

Budova ICV (E), Zemědělská 5, učebna E21

Lektor

Mgr. Barbora Šímová pracuje v PPC jako psycholožka a poskytuje psychologické a studijní poradenství. Má zkušenosti s telefonickou krizovou intervencí na lince důvěry a z předchozí praxe školní psycholožky také s psychodiagnostikou. Věnuje se theravádové meditaci a zajímá se o různé způsoby relaxace.

Přihláška do kurzu

Jak relaxovat tělem i duší, 13. 3. 2020

(údaj pouze pro osvědčení o absolvování kurzu)

*Nezbytné údaje pro odeslání přihlášky.

Zaujal Vás tento kurz a nejste student, doktorand ani zaměstnanec MENDELU, nemáte e-mail @mendelu?

Kontaktujte nás na pcentrum@mendelu.cz