Pozvánka na Noc vědců

18. 9. 2019 -

Zveme všechny příznivce vědy na Noc vědců na Mendelově univerzitě. Akce proběhne v pátek 27. 9. od 18 h.

Stanoviště Institutu celoživotního vzdělávání najdete v přízemí budovy X, stejně jako v minulých letech. Pro návštěvníky připravujeme tyto aktivity:

• Recyklo – dílna

Zužitkujme věci, které by se běžně po použití hned vyhodily. Děti se mohou těšit třeba na výrobu papírového kamaráda.

• Omyvatelné ubrousky na svačinu

Vyrobte si vícekrát použitelný ubrousek z kousku látky a vosku. Hodit se vám může třeba pro zabalení svačiny do školy nebo do práce. Po použití jej jednoduše umyjete a je připravený pro další svačinu.

• Stezka bosou nohou

Projděte po slepu bosou nohou stezku z přírodních materiálů. Nahlédněte tak do světa studentů s handicapem, kterým na MENDELU pomáhá Poradenské a profesní centrum.

•  Jste empatičtí? Udělejte si malý test

Jste empatičtí k ostatním lidem? Pak se určitě umíte vcítit také do všeho živého na naší planetě, kterou je potřeba chránit. Protože, když chráníme Zemi, chráníme vlastně i sebe, své nejbližší a vše co máme rádi.

• Otestujte si své sebevědomí

Zdravě sebevědomý člověk ví, co umí a co zvládne, netrápí se zbytečně pocity nejistoty, ale také se nepřeceňuje. A pokud se rozhodne chránit přírodu, tak nejspíš také ví, jak to citlivě a přitom účinně prosadit. Jaké je vaše sebevědomí? Zjistíte v našem testu.

• Jak dlouho se rozkládají odpadky v přírodě

Různé odpadky se rozkládají různou dobu a některé se nerozloží vůbec. Přijďte si otestovat svoje znalosti, nebo si zahrát na učitele a vyzkoušet svoje kamarády či rodinu.

Program Noci vědců na celé Mendelově univerzitě najdete zde.

Těšíme se na vás!