100 let MENDELU - ochutnávky kurzů

25. 1. 2019 -

U příležitosti 100. výročí MENDELU jsme pro zájemce z řad široké veřejnosti připravili ochutnávky kurzů. Přijďte si je zdarma vyzkoušet!

SÍLA PRVNÍHO DOJMU

Rádi byste při vystupování udělali silný první dojem? Pak se potřebujete opřít o vaše tělo a hlas a naladit se na posluchače. Za 3 hodiny se z vás nejspíš nestane prezentační superhrdina, ale určitě se nakopnete správným směrem.

• Tělo navedeme do sebevědomého zdravého postoje a pohrajeme si s dynamikou našeho pohybu
  • Projdeme si technické kroky, které předchází samotnému prezentování (rozcvička: rozdýchání, posazení hlasu, rozmluvení, koncentrace a naladění)
  • Vyzkoušíme si, jak začít prezentaci sebevědomě a s nápadem

Co s sebou

• Pohodlné oblečení a pohodlnou obuv, protože se budeme hýbat
  • Dostatek tekutin (při hlasových a pohybových cvičeních je větší spotřeba tekutin)

Lektorka kurzu

MgA. Kateřina Chalupníková

Termín kurzu

9. dubna 2019, 16.30-19.30 hod.

Účast na kurzu je zdarma. Kurz proběhne v rámci oslav 100. výročí založení Mendelovy univerzity.

Podmínky účasti

• vyplnění a odeslání přihlášky (viz níže)

Upozornění: Kapacita kurzu je omezena!

Kapacita kurzu naplněna.

Organizační zajištění

Magdalena Hábová
+420 545 135 210
E-mail: magdalena.habova@mendelu.cz

ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ S ADOBE PHOTOSHOP

Chtěli byste umět upravovat fotografie tak, aby i původně tmavá fotka vypadala jako od profesionála? Máte základní zkušenost s Adobe Photoshop nebo podobnými softwary? Pak právě vám je určen tento kurz.

Pro účast v kurzu je potřeba, abyste měli běžné uživatelské znalosti PC a uměli se rychle orientovat v uživatelském prostředí PC. To znamená, že ovládáte základní dovednosti při práci s PC, jako jsou stahování a ukládání fotografií do PC, vytváření složek, přejmenování názvu souborů, využívání zkratek pro usnadnění práce aj.

V kurzu vás naučíme využívat základní nástroje pro úpravu fotografií ve formátu jpg, png apod., po absolvování kurzu budete schopni upravovat fotografie pro potřebu tisku a internetové prostředí, tvořit koláže.

• Bitmapová grafika
  • Úprava a nastavení parametrů obrazu
  • Základní transformace obrazu – korekce geometrie obrazu
  • Základní úprava fotografie: jas a kontrast; barvy; retuše
  • Práce s výběry – výběr části obrazu
  • Práce s textem
  • Práce s vrstvami
  • Příprava souborů pro web a tisk – ukládání výstupů

Lektor kurzu

Ing, Martin Zach, Ph.D.

Termín kurzu

16. dubna 2019, 14 - 18 hod.

Podmínky účasti

• základní zkušenost s prací v Adobe Photoshop nebo s podobnými softwary
  • vyplnění a odeslání přihlášky (viz níže)

Upozornění: Kapacita kurzu je omezena!

Organizační zajištění
Veronika Mikulenková
+420 545 135 203
E-mail: veronika.mikulenkova@mendelu.cz