Jak se efektivně učit

6. 2. 2020 -

Trávíte všechen svůj čas učením a zažíváte každé zkouškové "nervy"? Pojďte se dozvědět o technikách efektivního učení, které zvládne každý! 13. 3. a 8. 4. učení s přehledem a snadno.

Některé oblasti učení pro nás mohou být velkým „oříškem“, nabízíme vám nástroje, jak jej rozlousknout. V rámci kurzu efektivního učení se seznámíte s ověřenými technikami, které vám pomohou zefektivnit vaše učení - trávit učením méně času a přesto s dobrými studijními výsledky.

Jedná se o techniku loci, myšlenkové mapy, kartotéku pro učení pojmů a jazyků, metodu PRSG, rychločtení či metodu obrázkových příběhů. Naučíte se používat koncentrační cvičení pro zapojení pravé a levé mozkové hemisféry současně. Dozvíte se, jak snížit napětí před zkouškou či v jejím průběhu pomocí dechu a relaxace. Zjistíte, jaký jste učební typ a jakou formu učení máte upřednostňovat. Zaměříme se také na otázku vašeho hospodaření s časem a motivaci ke studiu. Dále společně projdeme zásady učení ve skupině.

Kurz je určen těm, kteří chtějí zvládat své učení s menší námahou a chtějí si vybudovat jasný učební systém pro celý semestr.

Zklamáni budou ti, kteří se domnívají, že se naučí jak si zamapatovat obsah celého semestru za jeden den před zkouškou.

Témata

• Úvod do efektivního učení
  • Paměť a typy paměti
  • Koncentrace a její podpora
  • Příprava před zkouškou
  • Tréma
  • Psychohygiena
  • Techniky čten
  • Metody učení
  • Technika loci
  • Technika řetězení
  • Metoda obrazových příběhů
  • Mnemotechniky
  • Technika symbolů
  • Myšlenkové mapy
  • Vizualizace

13. 3. 2020, 8:0014:00 hod., (6 vyučovacích hod.)
nebo
8. 4. 2020,8:00–14:00 hod., (6 vyučovacích hod.)

Budova ICV (E), Zemědělská 5, učebna E16

Lektorka

Mgr. et Mgr. Lenka Klumpnerová působí jako osobní koučka, lektorka a kinezioložka. Má za sebou více než 14 let manažerské praxe a přes 10 let se věnuje odlasti osobního rozvoje. Při své koučovací práci používá mimo jiné i techniky neuro-lingvistického programování a hypnózu. Věnuje se též kineziologii One Brain – Three in One Concepts.

Přihláška do kurzu

Jak se efektivně učit

(údaj pouze pro osvědčení o absolvování kurzu)

*Nezbytné údaje pro odeslání přihlášky.

Zaujal Vás tento kurz a nejste student, doktorand ani zaměstnanec MENDELU, nemáte e-mail @mendelu?

Kontaktujte nás na pcentrum@mendelu.cz

Logo OPVV