Komunikace MBTI

20. 9. 2017 -

Cítíte, že si s někým padnete do oka okamžitě a s jiným člověkem nemůžete najít společnou řeč? Máte pocit, že někteří lidé jsou opravdu z jiné planety? Je pro vás v komunikaci důležitá racionalita a jasná konkrétní data a nechápete, proč někdo jiný na Vás "chodí" s pocity a emocemi? Jste nadšený a nehynoucí optimista a nechápete, jak mohou druhí lidé žít ve svém skeptickém životem poučeném pesimismu?

Výše jsou uvedeny jen některé z otázek kolem mezilidské komunikace, které vyplývají z našich různých povah a odlišných charakterových rysů. Odpovědi na ně pomáhá hledat typologie MBTI, která je několik desetiletí široce používaná napříč kontinenty: odhaduje se, že jen v USA ročně testováním projde až 2miliony lidí, z toho 40 procent ze světa obchodu. 

Obsah

Kurz nabídne seznámení s typologií MBTI, s jejími čtyřmi základními dimenzemi a z nich vyplývajícími 16 typy osobnosti. Účastníci zjistí, jaký osobnostní typ představují spolu s jeho silnými stránkami a rezervami, a získají informace o možných příčinách konfliktů s ostatními typy. Naučí se také odhadovat osobnostní typy druhých a předcházet tak možným zdrojům komunikačních neshod a nedorozumění.


Termín kurzu

29. 3. 2018 od 13:00 - 18:00 hod

Místo

Budova ICV (E), Zemědělská 5, učebna E21.

Lektor

PhDr. Zdeňka Vykoukalová, PhD.


Přihlašování

Na stránce Semináře a kurzy je dole přihlašovací formulář, kde je možné najednou zatrhnout více seminářů, není tak nutné na každý seminář vyplňovat zvláštní formulář.

 

 

 

Logo OPVV

Studentka

Chcete
studovat
na ICV MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět: