Surikata

Chcete
studovat
na ICV MENDELU?

Vše, co potřebujete vědět:

Komunikace MBTI

20. 9. 2017 -

Cítíte, že si s někým padnete do oka okamžitě a s jiným člověkem nemůžete najít společnou řeč? Máte pocit, že někteří lidé jsou opravdu z jiné planety? Je pro vás v komunikaci důležitá racionalita a jasná konkrétní data a nechápete, proč někdo jiný na Vás "chodí" s pocity a emocemi? Jste nadšený a nehynoucí optimista a nechápete, jak mohou druhí lidé žít ve svém skeptickém životem poučeném pesimismu?

Výše jsou uvedeny jen některé z otázek kolem mezilidské komunikace, které vyplývají z našich různých povah a odlišných charakterových rysů. Odpovědi na ně pomáhá hledat typologie MBTI, která je několik desetiletí široce používaná napříč kontinenty: odhaduje se, že jen v USA ročně testováním projde až 2miliony lidí, z toho 40 procent ze světa obchodu. 

Obsah

Kurz nabídne seznámení s typologií MBTI, s jejími čtyřmi základními dimenzemi a z nich vyplývajícími 16 typy osobnosti. Účastníci zjistí, jaký osobnostní typ představují spolu s jeho silnými stránkami a rezervami, a získají informace o možných příčinách konfliktů s ostatními typy. Naučí se také odhadovat osobnostní typy druhých a předcházet tak možným zdrojům komunikačních neshod a nedorozumění.


Termín kurzu

29. 3. 2018 od 13:00 - 18:00 hod

Místo

Budova ICV (E), Zemědělská 5, učebna E21.

Lektor

PhDr. Zdeňka Vykoukalová, PhD.


Přihlašování

Na stránce Semináře a kurzy je dole přihlašovací formulář, kde je možné najednou zatrhnout více seminářů, není tak nutné na každý seminář vyplňovat zvláštní formulář.

 

 

 

Logo OPVV