Noc vědců na MENDELU

2. 10. 2017 -

Zažijte Noc vědců na Mendelově univerzitě v Brně. Navštivte více jak 30 vědeckých týmů na jejich pracovištích. Vyzkoušejte, poznejte, ochutnejte, prožijte a zaexperimentujte.

Akce se koná v kampusu Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích. Stanoviště Institutu celoživotního vzdělávání najdete v přízemí budovy X

Pro návštěvníky připravujeme tyto aktivity:

• Jste skutečně pravorucí? Test laterality

Jste skutečně pravorucí, nebo přeučený levák? Zjistíte v praktickém testu. Výsledky testu s doporučením odborníka.

• Jste více introvert či extrovert?

Poznejte sami sebe a svoji povahu! Jste spíše introvert nebo extrovert? Můžete to odhalit prostřednictvím odpovědí na jednoduché otázky.

• Origami

Rozviňte své logické myšlení a představivost při skládání origami. Podle připravených vzorů si můžete složit žábu, srdce, motýla, jezevčíka nebo tradičního japonského jeřába.

• Optické klamy

Jste přesvědčení, že to co vidíte, je skutečná realita? Přijďte si vyzkoušet, že to tak nemusí vždy být a to, co na první pohled zůstalo skryto, se před námi objeví až na pohled druhý. Pro děti bude připravena alternativa odpovídající jejich věku.

•  Jízda zručnosti na invalidním vozíku aneb Pohyb bez bariér

Nahlédněte do světa studentů s handicapem, kterým na MENDELU pomáhá Poradenské a profesní centrum ICV. Zkuste při jízdě na invalidním vozíku nebo při chůzi s bílou holí splnit zadané úkoly.

• Tanec v sedě  aneb Pohyb bez bariér

Netradiční způsob tance, vhodný i pro méně pohyblivé osoby.

Podrobné informace o Noci vědců naleznete na https://mendelu.cz/nocvedcu

TĚŠÍME SE NA VÁS!