Noc vědců na MENDELU

25. 9. 2018 -

Zažijte Noc vědců na Mendelově univerzitě v Brně. Navštivte vědecké týmy na jejich pracovištích - vyzkoušejte, poznejte, ochutnejte, prožijte a zaexperimentujte.

Akce se koná v kampusu Mendelovy univerzity v Brně-Černých Polích. Stanoviště Institutu celoživotního vzdělávání najdete v přízemí budovy X

Pro návštěvníky připravujeme tyto aktivity:

• Jste skutečně pravorucí? Test laterality

Jste skutečně pravorucí, nebo přeučený levák? Zjistíte v praktickém testu. Výsledky testu s doporučením odborníka.

• Znáte dobře česká přísloví?

Rozeznáte tradiční česká přísloví na záludných piktogramech? Přijďte si potrénovat svoji paměť a představivost.

• Trénink zručnosti a přesnosti

Soutěžemi v navlékání céček a v roztáčení spinnerů můžete otestovat svoji zručnost a přesnost, které patří k dovednostem dobrých učitelů. Testují studenti učitelství.

• Origami

Rozviňte své logické myšlení a představivost při skládání origami. Podle připravených vzorů si můžete složit žábu, srdce, motýla, jezevčíka nebo tradičního japonského jeřába.

• Poznej sám sebe! Test komunikační ostýchavosti

Těší vás hovořit před publikem, nebo je to pro vás noční můra? Můžete to odhalit prostřednictvím našeho testu. Varianta testu pro dospělé i starší děti. Výsledek testu s doporučením odborníka.

• Poznejte svět lidí s handicapem

Nahlédněte do světa studentů s handicapem, kterým na MENDELU pomáhá Poradenské a profesní centrum ICV. Zkuste si jízdu zručnosti na invalidním vozíku, projděte s bílou holí mezi lavicemi, projděte po slepu stezku bosou nohou, tvořte ve výtvarné dílně pod vedením arteterapeutky.

Tanec a handicap jdou spolu dobře dohromady! Přijďte se přesvědčit v 19h a ve 20h, uvidíte krátký taneční duet DVA Z KAFKY.

Podrobné informace o Noci vědců naleznete na tomto místě.

TĚŠÍME SE NA VÁS!