Choroby a škůdci okrasných dřevin - detekce a management

6. 2. 2017 -

Choroby a škůdci okrasných dřevin - detekce a management

Jedná se o praktický přehled určitého “fytopatologického minima” provázaný s výstupy diagnostických postupů (přístrojové testy) a prověřených nálezových studií (www.stromypodkontrolou.cz).

Školení je věnované problematice praktického rozeznávání hlavních druhů dřevních hub, vyskytujících se na okrasných dřevinách v rámci arboristických průzkumů. Výběr druhů vyplývá z dlouhodobě prováděných sledování doprovodných organismů na portálu www.stromypodkontrolou.cz (aktuálně více než 10 tis záznamů). Probrané budou hostitelské dřeviny a základní strategie hlavních druhů škodlivých organismů spolu s možnostmi detekce rozsahu kolonizace hostitelských dřevin pomocí přístrojových metod šetření.

Předmětem výkladu budou i metody managementu hlavních zástupců škůdců asimilačního aparátu stromů pomocí mikro- a makroinjektáží a výstupy pilotního projektu metod limitace jmelí (Viscum album).

Jednodenní teoretický kurz s praktickými ukázkami případových studií v prezentaci.

Výstup kurzu

Potvrzení o absolvování kurzu.

Termín kurzu

v případě zájmu o tento kurz kontaktujte prosím organizátora kurzu

1 550,- Kč  (cena kurzu je osvobozena od DPH, cena pro studenty MENDELU: 1 395,- Kč)

Ing. Jaroslav Kolařík, Ph.D.
Odborný garant kurzu
  kolarik@safetrees.cz