Letní výtvarný plenér v Lednici na Moravě: fotografie

18. 3. 2015 -

Letní fotografická škola v Lednici na Moravě.

Letní výtvarný plenér v Lednici na Moravě: fotografie

Výtvarný fotografický plenér je určen pro všechny zájemce o fotografování krajiny a člověka v krajině. Pokud chcete strávit týden v příjemném prostředí a rozšířit si své znalosti o digitální fotografii, Letní fotografický plenér v Lednici na Moravě je pro Vás ideální volbou.

Cílem tohoto kurzu je seznámit posluchače s ovládáním a nastavením fotoaparátů, kompozičními a technickými předpoklady (optika, exponometrie) barevné i černobílé fotografie krajiny a člověka v krajině. Naučíte se jinak vidět krajinu a zachytit ji v tom správném okamžiku. Návazně se pak obeznámíte se základními úpravami fotografií v počítači.

Komu je kurz určen

Kurz je určen všem zájemcům o fotografování krajiny, a to i městské nebo industriální, s přesahy do reportážní a experimentální fotografie.

Předpokladem pro účast v kurzu je:

• výtvarné cítění;
  • digitální fotoaparát nejlépe typu jedno objektivová digitální zrcadlovka (DSLR) s objektivy ekvivalentu ohniskové vzdálenosti přinejmenším 24 až 200 mm;
  • alespoň základní zkušenost s jeho ovládáním;
  • výkonnější notebook se základním programovým vybavením pro práci (třídění, úpravy) s pořízenými snímky (pokud nemáte vlastní notebook, můžeme Vám zapůjčit);
  • hodit se může stativ (není podmínkou).

Můžete se těšit na následující témata:

Fotografie krajiny a člověka v krajině:

•  otevřená krajina bez výrazných zásahů člověka
  •   zemědělská krajina
  •   městská krajina
  •    fotografie stromů
  •   fotografie architektury, detailů, soch
  •   člověk v městské krajině
  •   zátiší (hlavně při nepřízni počasí)
  •   experimentální fotografie: optická/barevná deformace scény, reflexy atp.

U všech fotografií je kladen důraz na promyšlenou kompozici i obsahové vyznění (skladebné principy, perspektivní a kompoziční pravidla, práce s barvami, odlišnosti černobílé a barevné fotografie).

Denní program (6 hodin tvůrčí práce):

• dopoledne: 9.00 (začátek práce) až 12.00 hod.;
  • polední přestávka;
  • odpoledne: 14.00 až 17.00 hod. (konec práce);
  • individuální program i s možností v pokračování práce;
  • jednou za dva dny večer proběhne hodnocení prací posluchačů; ty jsou denně odevzdávány lektorovi, který je dále třídí;
  • program bude doplněn o teoretické přednášky;
  • pracovní dobu je možno upravit podle počasí, popř. podle osobní domluvy.

Informace o lektorovi

MgA. Igor Šefr vystudoval fotografii na Institutu tvůrčí fotografie přírodovědecko-filozofické fakulty Slezské univerzity v Opavě. Pracoval jako fotograf v ČTK, EPA, fotografii vyučuje na MU, v minulosti přednášel i na VUT a dalších školách (i na plenérech), nyní je ve svobodném povolání. Je členem tvůrčí skupiny Milan, své práce vystavoval na autorských i kolektivních výstavách v tuzemsku i zahraničí, jeho tvorba byla vícekrát oceněna, např. v soutěži Czech press photo.

Termín kurzu

Kurz momentálně není v nabídce.

6 300,- Kč (vč. 21% DPH)

V ceně není zahrnuto ubytování - platba na recepci v den nástupu – informace viz níže.

Doprava a stravování vlastní (možnost dokoupení snídaní).

Místo konání

Lednice na Moravě – atraktivní oblast s romanticko-gotickým zámkem, anglickým parkem, francouzskou zahradou, skleníkem a četnými romantickými stavbami.

Ubytování je zajištěno na kolejích Zámeček ve dvoulůžkových pokojích, které jsou moderně a vkusně vybaveny. Pokoje jsou uspořádány do buněk, kde mají společné WC a sprchový kout. Na každém patře je kuchyňka (vybavená nádobím, sporákem s troubou, mikrovlnkou

a varnou konvicí). Součástí kolejí je také společenská místnost s TV.  Parkování je zdarma, možnost venkovního posezení, k dispozici úschovna kol.

Odkaz na ubytování: http://skm.mendelu.cz/cz/fotogalerie/koleje/fotografie-koleje-zamecek-v-lednici/

Cena ubytování: 310,-Kč/osoba/den na dvoulůžkovém pokoji; 420,-Kč/osoba/den na jednolůžkovém pokoji; rekreační poplatek: 15 Kč/osoba/den (neplatí děti a důchodci)

V den příjezdu možnost ubytování po 14. hodině, v den odjezdu předání pokojů do 10 hod.

Uzávěrka přihlášek

po přijetí přihlášky Vám budou zaslány bližší organizační pokyny a údaje k platbě.

Podmínky účasti

• zaslání přihlášky
  • úhrada účastnického poplatku; úhrada za ubytování proběhne v den nástupu na recepci.

organizace kurzu

Andrea Šašinková

e-mail: andrea.sasinkova@mendelu.cz

Přihlašovací formulář

Osobní údaje

* Nezbytné údaje k vystavení osvědčení.

*nezbytné údaje k odeslání přihlášky

Fakturační údaje

Souhlasím s obchodními podmínkami