Letní výtvarný plenér v Lednici na Moravě: kresba a malba

23. 3. 2015 -

Letní výtvarná škola kresby a malby v Lednici na Moravě.

Letní výtvarný plenér v Lednici na Moravě: kresba a malba

Výtvarný plenér je určen pro všechny zájemce o kreslení v přírodě. Pokud chcete strávit týden v příjemném prostředí a seznámit se s různými možnostmi zobrazení krajiny, Letní výtvarný plenér v Lednici na Moravě je pro Vás ideální volbou.

Seznámíte se nejen s metodami zobrazení a interpretace krajiny, ale i se škálou výtvarných technik, které jsou vhodné pro práci v plenéru, jako jsou kresba tužkou, rudkou, uhlem a křídami a také kresba pastelem.

Komu je kurz určen

Kurz je určen pro pokročilé i úplné začátečníky. Předpokladem je výtvarné cítění, nadšení do práce a chuť zkusit něco nového, a hlavně pokusit se vytvořit obrazy nádherné krajiny.

Můžete se těšit na následující témata:

• Perspektiva lineární (horizont, úběžníky); perspektiva vzdušná; perspektiva barevná;
  • Zobrazování krajiny (proporce a úhly; vizuální přenos)
  • Kresba stromů (jehličnany a listnáče, solitéry a skupiny; detail)
  • Kresba květin
  • Městská krajina a architektonický detail
  • Kompozice krajiny (krajinná výseč, vysoký a nízký horizont, tři plány, stafáž, kompoziční
  • dominanta, zlatý řez ap.)
  • Krajina a její interpretace, volba vhodné výtvarné techniky.
  • Barevná koláž na základě vlastní kresby (při nepřízni počasí).

Program bude doplněn o teoretické přednášky: perspektiva v krajině a mistři české krajinomalby

Denní program (6 hodin tvůrčí práce):

• dopoledne: 9.00 (začátek práce) až 12.00 hod.;
  • polední přestávka;
  • odpoledne: 14.00 až 17.00 hod. (konec práce);
  • individuální program i s možností v pokračování práce;
  • jednou za dva dny večer proběhne hodnocení prací posluchačů;
  • pracovní dobu je možno upravit podle počasí, popř. podle osobní domluvy

Informace o lektorovi

Doc. Mgr. Vítězslav Švalbach po vysokoškolském studiu pracoval 30 let jako grafický designér ve svobodném povolání; poté externě vyučoval na brněnských i mimobrněnských vysokých výtvarných školách (Favu VUT, Katedra výtvarné výchovy PedF MU, Fakulta informatiky MU, Fakulta multimediálních komunikací UTB Zlín); založil a 14 let vedl Ateliér grafického designu a multimédií na Fakultě informatiky MU; vedl výtvarné workshopy na vysokých školách v ČR i v zahraničí (Krakov, Polsko); paralelně se věnoval kresbě a malbě a fotografii krajiny; své krajinářské práce několikrát vystavoval na autorských i kolektivních výstavách; vedl celkem 21 výtvarných plenérů (FI MU, UTB, U3V MU). V současné době se převážně věnuje krajinářské tvorbě.

Termín kurzu

Kurz momentálně není v nabídce.

6 300,- Kč (vč. 21% DPH)

V ceně není zahrnuto ubytování  - platba na recepci v den nástupu – informace viz níže.

Doprava a stravování vlastní (možnost dokoupení snídaní).

Místo konání

Lednice na Moravě – atraktivní oblast s romanticko-gotickým zámkem, anglickým parkem, francouzskou zahradou, skleníkem a četnými romantickými stavbami.

Ubytování je zajištěno na kolejích Zámeček ve dvoulůžkových pokojích, které jsou moderně a vkusně vybaveny. Pokoje jsou uspořádány do buněk, které mají společné WC a sprchový kout. Na každém patře je kuchyňka (vybavená nádobím, sporákem s troubou, mikrovlnkou a varnou konvicí). Součástí kolejí je také společenská místnost s TV.  Parkování je zdarma, možnost venkovního posezení, k dispozici úschovna kol.

Odkaz na ubytování: http://skm.mendelu.cz/cz/fotogalerie/koleje/fotografie-koleje-zamecek-v-lednici/

Cena ubytování: 310,- Kč/osoba/den na dvoulůžkovém pokoji; 420,- Kč/osoba/den na jednolůžkovém pokoji; rekreační poplatek: 15,- Kč /osoba/den (neplatí děti a důchodci)

V den příjezdu možnost ubytování po 14. hodině, v den odjezdu předání pokojů do 10 hod.

Uzávěrka přihlášek

po přijetí přihlášky Vám budou zaslány bližší organizační pokyny, údaje k platbě a seznam potřebných pomůcek.

Podmínky účasti

• zaslání přihlášky
  • úhrada účastnického poplatku; úhrada za ubytování proběhne v den nástupu na recepci.

organizace kurzu

Andrea Šašinková

e-mail: andrea.sasinkova@mendelu.cz

Přihlašovací formulář

Osobní údaje

* Nezbytné údaje k vystavení osvědčení.

*nezbytné údaje k odeslání přihlášky

Fakturační údaje

Souhlasím s obchodními podmínkami