Kurz architektury a designu

29. 12. 2014 -

Velmi zajímavý kurz pro širokou veřejnost. Zahájení bude upřesněno.

Kurz architektury a designu

Komu je kurz určen

Kurz je určen pro zájemce o architekturu, laiky i ty, jenž se o toto téma zajímají.

V tomto krátkodobém kurzu vám osvětlíme základní principy tvorby jednotlivých prvků architektury jak v interiéru tak v exteriéru. Naučíte se jak zdokonalit a sladit estetiku, a lépe se orientovat v designu vnitřních a venkovních prostor.

1.      přednáška:

Bude pojednávat o úvodu do problematiky estetiky architektury z pohledu dějin umění, budou zde připomenuty   jednotlivé etapy vývoje architektury s příklady u nás i ve světě, se zvláštním přístupem k regionu a městu Brnu. Dále pak budou připomenuty souvislosti v kontextu celého výtvarného umění a důležitost architektury v principech estetického vzdělání (odkazy na historické práce s touto tématikou). Osvětlení důležitých pojmů, se kterými bude dále pracováno. Objasnění postupu práce při vytváření architektonického díla a nastínění vztahu umělec či projektant a následný uživatel či provozovatel architektury.

2.      přednáška:

Praktická, v terénu, kdy na příkladech v prostoru a interiéru ve městě Brně budou hledány jednotlivé prvky, hodnocená kvalita, proporce a jejich význam pro utváření prostoru v kontextu doby. Budou zde diskutovány   protiklady pohledů a vývoj estetického vnímání  v jednotlivých etapách.

3.      přednáška:

V učebně s diapozitivy a komentářem. Tato přednáška bude zaměřena na moderní architekturu exteriéru a interiéru, vnímání její estetiky a ukázky vhodných a méně vhodných řešeních -  tvarové, objemové, barevné a materiálové proporce.

4.      přednáška:

Praktická, v terénu, prohlídka projekčního ateliéru předem projednané prohlídky kvalitních interiérů a exteriérů moderní architektury v regionu s příslušným komentářem a hodnocením ve všech kritériích, dále pak seznámení  účastníků se současným projektováním a s jeho vlivem na celkovou kvalitu a estetiku architektury. Zhodnocení    celého kurzu a závěrečná diskuze s účastníky.

Informace o lektorovi

Ak. arch. Tomáš Kotas - vystudoval AVU v Praze, v oblasti architektury a projektování působí více jak 24 let, navrhl a vyprojektoval nespočet různorodých domů, bytů, interiérů a účastnil se mnoha architektonických soutěží a prováděl technické dozory i jiných staveb.

4 dny (4 hodin denně)

Kurz bude zahájen, jakmile se naplní jeho kapacity na minimální počet účastníků.

Termín kurzu

Kurz momentálně není v nabídce.

2.900,- Kč vč. DPH; pro studenty středních a vysokých škol 10% sleva

Podmínky účasti

Zaslání přihlášovacího formuláře

Zaplatit účastnický poplatek