Němčina pro středně pokročilé

29. 12. 2014 -

Němčina pro středně pokročilé

Kurz němčiny  pro středně pokročilé  je určen těm, kteří rozumí a reagují na mluvený  či psaný projev a umí se orientovat v běžných každodenních situacích v německy mluvícím prostředí.

Cílem tohoto  kurzu je rozšíření a prohloubení  již získaných jazykových  znalostí a dovedností.

V gramatické části je kladen důraz na  opakování a procvičení  zejména minulých časů (sloves pomocných, slabých, silných, modálních),  vedlejší vět,  infinitivu  minulému, příčestí přítomnému a minulému, přívlastkovým vazbám, infinitivu s zu, tvaru würde + infinitiv, nepravidelným slovesům, trpnému rodu, konjunktivu. V konverzační části je cílem aktivní použití jazyka nejen v běžné komunikaci, ale i při komunikaci při začlenění se do pracovního procesu v německy mluvících zemích.

Studijní materiály: Deutsch für Fortgeschrittene

Studijní materiál lektorka kurzistům na každou hodinu připravuje. Pro účast na kurzu není nutné si učebnice kupovat.

Kurz němčina pro středně pokročilé je primárně navržen na 2 semestry a to 1 x 2 hodiny týdně. Celkem je to 50 hodin výuky (1 vyučovací hodina = 45 minut).

V případě zájmu je možné absolvovat pouze jeden semestr - zimní (24 hodin výuky) i letní (26 hodin výuky).

Kurz navštěvuje max. 12 účastníků.

Výstup kurzu

Po absolvování získá účastník osvědčení ICV Mendelovy univerzity a to v příslušném rozsahu hodin, které absolvuje. Podmínkou je však účast na 60 % výuky.

Termín kurzu

Začátek kurzu: 4. října 2017

Den a čas kurzu: středa 11:15 - 12:45

PRO ZJIŠTĚNÍ VAŠÍ ÚROVNĚ JAZYKA SI LEKTOR PŘIPRAVIL VSTUPNÍ TEST

V případě zájmu vyplňte přihlášku (viz. níže)

Kurz bude otevřen pouze v případě dostatečného počtu přihlášek.

Výuka probíhá v sídle ICV MENDELU (budova E), Zemědělská 5, Brno

Kurz je možné zaplatit buď v plné výši na začátku, tj. za oba semestry a nebo platbu provést pro každý semestr zvlášť. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.

2 semestry

Pro studenty a zaměstnance MENDELU 6 % sleva - 3 900 Kč

1 semestr

Pro studenty a zaměstnance MENDELU 6 % sleva - 2 050 Kč