Přípravný ročník pro Socioekonomický a environmentální rozvoj regionů

29. 12. 2014 -

Přípravný ročník pro obor Socioekonomický a environmentální rozvoj regionů

Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií nabízí v rámci akreditovaných magisterských studijních programů, ve spolupráci s Institutem celoživotního vzdělávání, kurz Socioekonomický a environmentální rozvoj regionů. Po úspěšném ukončení kurzu je možno pokračovat na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně ve studiu formou řádného magisterského studia ve studijním programu Regionální rozvoj. Úspěšným absolventům kurzu může vysoká škola, v návaznosti na § 60 odst. 2 Zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů, uznat kredity, které získali v programu celoživotního vzdělávání, až do výše 60 % kreditů, které jsou potřebné k řádnému ukončení magisterského studia. Absolvent kurzu tak může podstatným způsobem své magisterské studium urychlit. Uznávání absolvovaných předmětů se řídí i článkem č. 13 Studijního a zkušebního řádu Mendelovy univerzity v Brně.

Komu je kurz určen

Je určen studentům s bakalářským vzděláním, kteří mají zájem se připravit na navazující magisterské studium programu Regionálního rozvoje.

Cíl kurzu Socioekonomický a environmentální rozvoj regionů

Kurz je zaměřen na získání kompetencí spočívajících zejména ve schopnosti aplikovat a rozvíjet poznatky vyplývající ze znalostí teorie společenského a územního rozvoje v globálních a regionálních souvislostech, analyzovat a vyhodnocovat trendy vývoje i reálné situace regionů, využívat environmentálních, geografických a dalších specializovaných informací nezbytných pro řešení problematiky regionálního rozvoje, uplatňovat interdisciplinární přístup v řídících procesech a souvisejících aktivitách, provázat poznatky ekonomické, environmentální a sociální povahy.

Kurz zahrnuje celkem 10 odborných předmětů, učební plán je přiložen.

Učební plán kurzu Socioekonomický a environmentální rozvoj regionů

Semestr

Předmět

Způsob ukončení

Počet kreditů

I.

Interkulturní psychologie

Marketingový výzkum

4

Revitalizace a rekultivace v regionálním rozvoji

Manažerská ekonomika

5

Globální a regionální aspekty trhu práce

II.

Ekonomická geografie

6

Udržitelný rozvoj regionu

Regionální management

4

Interpretace a vizualizace prostorových dat

Finanční management

Celkový počet kreditů

46

Posluchačům, kteří splní všechny předepsané povinnosti - 80% docházka a 46 kreditů, bude předáno osvědčení o absolvování kurzu.

Délka kurzu je 2 semestry. Výuka probíhá 5x za semestr, vždy v pátek odpoledne (14-18 h) a v sobotu (8-12 a 13-17 h) v prostorách Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Tř. Generála Píky 7, Brno. 1 soustředění zahrnuje 12 výukových hodin.

Termín kurzu

Kurz momentálně není v nabídce.

Cena je 12.000 Kč za 2 semestr. (Cena je osvobozena od DPH, placena jednorázově).

Požadované předpoklady uchazeče

Řádné ukončení studia v bakalářském studijním programu, doložené bakalářským diplomem.

Způsob přijetí ke studiu: Podání přihlášky a zaplacení ceny kurzu. Přihlášky jsou podávány vždy  do září. Zahájení kurzu v říjnu 2015.

organizační zajištění

Andrea Šašinková
andrea.sasinkova@mendelu.cz

Přihlašovací formulář