Přípravný ročník pro Mezinárodní teritoriální studia

29. 12. 2014 -

Přípravný ročník pro Mezinárodní teritoriální studia

Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií nabízí v rámci akreditovaných bakalářských studijních programů, ve spolupráci s Institutem celoživotního vzdělávání, jednoletý přípravný kurz Mezinárodní teritoriální studia. Po úspěšném ukončení kurzu je možno pokračovat na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně ve studiu formou řádného bakalářského studia ve studijním programu Mezinárodní teritoriální studia. Úspěšným absolventům kurzu může vysoká škola, v návaznosti na § 60 odst. 2 Zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů, uznat kredity, které získali v programu celoživotního vzdělávání. Absolvent kurzu tak může podstatným způsobem své bakalářské studium urychlit. Uznávání absolvovaných předmětů se řídí i článkem č. 13 Studijního a zkušebního řádu Mendelovy univerzity v Brně.

Komu je kurz určen

Středoškolským vzdělaným studentům, kteří se chtějí připravit na studium programu Mezinárodní a teritoriální studia.

Kurz je zaměřen na získání znalostí potřebných pro uplatnění na národní a mezinárodní úrovni všude tam, kde je vyžadována komplexní znalost problematiky rozvíjejících se zemí a regionů: především problémů ekonomického, environmentálního, sociálního, kulturního a politického charakteru.

Kurz zahrnuje celkem 10 odborných předmětů, učební plán je přiložen.

Učební plán kurzu Mezinárodní teritoriální studia

Semestr

Předmět

Způsob ukončení

Počet kreditů

I.

Rozvojová ekonomika

Mezinárodní obchod

Úvod do rozvojových studií

4

Rozvojové problémy Latinské Ameriky

Teorie regionálního rozvoje

II.

Sociologie

5

Rozvojové problémy Afriky

Rozvojové problémy Jihovýchodní Asie

Interkulturní psychologie

Ekonomická geografie Asie, Afriky a Latinské Ameriky

Celkový počet kreditů

57

Posluchačům, kteří splní všechny předepsané povinnosti80% docházka a získání 50 kreditů, bude předáno osvědčení o absolvování kurzu.

Délka kurzu je 2 semestry. Výuka probíhá 5x za semestr, vždy v pátek odpoledne (14-18 h) a v sobotu (8-12 a 13-17 h) v prostorách Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Tř. Generála Píky 7, Brno. 1 soustředění zahrnuje 12 výukových hodin.

Termín kurzu

Kurz momentálně není v nabídce.

Cena je 12.000 Kč za 2 semestry. (Cena je osvobozena od DPH, placena jednorázově).

Požadované předpoklady uchazeče

• Dosažení minimálně středoškolského vzdělání s maturitou.
  • Pokud je student jiné než české národnosti, musí své vzdělání potvrdit nostrifikací maturitního vysvědčení a doložení jazykového osvědčení na úrovni min. B2.
  • Způsob přijetí ke studiu: Podání přihlášky a zaplacení ceny kurzu. Přihlášky jsou podávány do září 2015. Zahájení kurzu v říjnu 2015

Přihlašovací formulář

Osobní údaje

*nezbytné údaje k odeslání přihlášky