Přípravný ročník pro Regionální rozvoj

29. 12. 2014 -

Přípravný ročník pro Regionální rozvoj

Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií nabízí v rámci akreditovaných bakalářských studijních programů, ve spolupráci s Institutem celoživotního vzdělávání, jednoletý přípravný kurz Regionální rozvoj. Po úspěšném ukončení kurzu je možno pokračovat na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně ve studiu formou řádného bakalářského studia ve studijním programu Regionální rozvoj. Úspěšným absolventům kurzu může vysoká škola, v návaznosti na § 60 odst. 2 Zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů, uznat kredity, které získali v programu celoživotního vzdělávání. Absolvent kurzu tak může podstatným způsobem své bakalářské studium urychlit. Uznávání absolvovaných předmětů se řídí i článkem č. 13 Studijního a zkušebního řádu Mendelovy univerzity v Brně.

Kurz je zaměřen na získání znalostí a dovedností vyplývajících ze zvládnutí teoreticko-metodologických a praktických aspektů formování strategií a koncepce rozvoje regionu v sociálně-ekonomických a environmentálních souvislostech.

Kurz zahrnuje celkem 10 odborných předmětů, učební plán je přiložen.

Učební plán přípravného kurzu Regionální rozvoj

Semestr

Předmět

Způsob ukončení

Počet kreditů

I.

Sociální psychologie

Veřejné finance

Regionální politika

5

Ekonomika a řízení životního prostředí a přírodních zdrojů

Teorie regionálního rozvoje

II.

Sociologie

Tvorba a ochrana krajiny

Globalizace a regionalizace

Veřejná správa

5

Cestovní ruch v regionálním rozvoji

Celkový počet kreditů

50

Posluchačům, kteří splní všechny předepsané povinnosti - 80% docházka a získání 50 kreditů , bude předáno osvědčení o absolvování kurzu.

Délka kurzu je 2 semestry. Výuka probíhá 5x za semestr, vždy v pátek odpoledne (14-18 h) a v sobotu (8-12 a 13-17 h) v prostorách Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií Tř. Generála Píky 7, Brno. 1 soustředění zahrnuje 12 výukových hodin.

Termín kurzu

Kurz momentálně není v nabídce.

Cena je 12 000 Kč za 2 semestry. (Cena je osvobozena od DPH, placena jednorázově).

Požadované předpoklady uchazeče:

• Dosažení minimálně středoškolského vzdělání s maturitou.
  • Pokud je student jiné než české národnosti, musí své vzdělání potvrdit nostrifikací maturitního vysvědčení a doložení jazykového osvědčení na úrovni min. B2.
  • Způsob přijetí ke studiu: Podání přihlášky a zaplacení ceny kurzu. Přihlášky jsou podávány do září 2015. Zahájení kurzu v říjnu 2015.

organizační zajištění

Andrea Šašinková
andrea.sasinkova@mendelu.cz

Přihlašovací formulář