Rétorika a veřejné vystupování

14. 3. 2019 -

Nečekejte poučky a návody, naopak se můžete těšit na kreativní hledání a zkoušení nových možností. Nikdo se účastníky kurzu nebude snažit vměstnat do formy ideálního řečníka, bude dostatek času posílit Váš vlastní osobitý projev a zdůraznit Vaše silné stránky.

Možnost zakoupení kurzu na dárkový poukaz.

Rétorika a veřejné vystupování - Začátečníci

Komu je kurz určen

Kurz je určen studentům, ale i širší veřejnosti, kteří se chtějí zdokonalit ve svých prezentačních a rétorických dovednostech. Náročnost kurzu je vhodná pro začátečníky a mírně pokročilé.

Cílem je rozvíjet komplexní projev řečníka, pohyb i slovo jako vzájemně se ovlivňující jednotky. Nelze totiž oddělit tělo od hlasu a hlas od těla. Specifikem kurzu je tedy neustálé uvědomování si sebe sama jako řečníka, jehož projev je i k dívání, nejen k poslouchání.

Metodika kurzu vychází z hereckých cvičení, které se kombinují s moderním přístupem k veřejnému vystupování.

Tématické okruhy

• dech, hlas a artikulace, základy české výslovnosti
  • tempo, rytmus, intonace, zdůraznění myšlenky
  • uvolňovací a dechové cvičení pro potlačení trémy
  • čtení nahlas, práce s citací v mluveném projevu
  • příprava různých druhů projevů
  • strukturování projevu, pointa
  • motivace posluchačů a kontakt s posluchačem
  • práce s gestem, postojem těla, nonverbální komunikace
  • posílení individuálního stylu řečníka
  • video-rozbor a individuální zpětná vazba
  • další dle potřeb a přání účastníků kurzu

Lektor

MgA. Lenka Hajdová

Délka kurzu je 24 hodin, které jsou rozloženy do 10-ti lekcí. Vždy úterý v čase 17:00 - 19:30 hod.

Prosím vezměte si sebou pohodlné oblečení a obuv, které vám umožňuje volný pohyb. Důležité je nosit si sebou pití, ideálně neslazenou vodu bez bublinek nebo čaj, abyste měli dostatek tekutin a chránili si svoje hlasivky.

Termín kurzu

24. 9. - 26. 11. 2019

Kapacita kurzu naplněna.

Možnost zakoupení kurzu na dárkový poukaz.

Podmínky účasti

• zaslání přihlášky
  • úhrada účastnického poplatku

Organizátor si vyhrazuje právo kurz uskutečnit pouze při dostatečném počtu zájemců. Počet účastníků ve skupině je 9.

organizační zajištění

Ing. Magdalena Hábová