Kurz Grafický design 1

2. 5. 2015 -

V tomto kurzu se naučíte praktickým grafickým dovednostem při vytváření grafických návrhů v programu Corel.

Kurz grafického designu

Komu je kurz určen

Kurz je určen všem, kteří mají zájem o získání praktických dovedností v oblasti moderního grafického designu a kteří se chtějí v tomto oboru zdokonalit.

Cílem kurzu je poskytnout posluchačům základní grafické dovednosti prostřednictvím tvorby vybraných grafických médií vytvořených na počítači v grafickém programu.

Předpokladem pro absolvování kurzu je výtvarné cítění, samostatná práce na zadáních a uživatelská znalost práce na PC (základní znalost grafického programu Corel je výhodou, nikoliv podmínkou).

Vizuální informační systémy:

Tvorba piktogramu:

• výběr předlohy pro první piktogram s ohledem na piktogramovou řadu;
  • analýza tvarů předlohy;
  • syntéza tvarů piktogramu, redukce a stylizace;
  • varianty,
  • definitivní podoba piktogramu;

Piktogramová řada:

• další 4 piktogramy;
  • syntaktická jednota piktogramové řady;

Prefabrikace a rastry;

Média; instalační a architektonické prvky.

Informace o lektorovi

doc. Mgr. Vítězslav Švalbach po vysokoškolském studiu pracoval 30 let jako grafický designér ve svobodném povolání. Jeho hlavní pracovní náplní byla tvorba značek a logotypů, typografické koncepce tištěných médií, plakáty, medailérství, písmo v architektuře, spolupráce s průmyslovými designéry atd. Poté externě vyučoval na brněnských i mimobrněnských vysokých výtvarných školách (Favu VUT, Katedra výtvarné výchovy PedF MU, Fakulta informatiky MU, Fakulta multimediálních komunikací UTB Zlín). Založil a 14 let vedl Ateliér grafického designu a multimédií na Fakultě informatiky MU.Vedl výtvarné workshopy na vysokých školách v ČR i v zahraničí (Krakov, Polsko). Grafický design vyučoval více jak 15 let na různých typech vysokých škol v ČR.

Výstup kurzu

Kromě odborných znalostí obdrží každý úspěšný absolvent Osvědčení o absolvování kurzu celoživotního vzdělávání.

20 hodin praktických cvičení na PC v programu Corel; 1 x 2-3 hodiny týdně; celkem 8 setkání

Termín kurzu

bude upřesněn

3 200,- Kč + 21% DPH